Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Kościół to firma, która ma kłopoty. Może tak właśnie powinien się zachowywać.
Bill Keller
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2012-03-28 | 00:00

Odpowiedni wybór celów kluczem do inwestycyjnej nagrody

Zwykle bardzo zabawne jest obserwowanie uczestników gier, którzy musza się poruszać z zasłoniętymi oczami. Znacznie mniej zabawne i zdecydowanie bardziej brutalne jest obserwowanie dzisiaj inwestorów, którzy próbują osiągnąć zadowalające wyniki w obecnej rzeczywistości rynkowej.
 
2012-03-28 | 00:00

Ben Bernanke prowadzi dolara w szalonym tańcu

Krok w prawo i wartość dolara rośnie. Krok na lewo i dolar znowu spada. Tak Prezes Banku Rezerw Federalnych Ben Bernanke tańcował z amerykańską walutą w ostatnich tygodniach w miarę tego jak swoimi wypowiedziami podkręcał lub obniżał oczekiwania rynku dotyczące ewentualnego dalszego rozluźnienia polityki monetarnej.
Zdaniem Nicholasa Hastings (dla The Source)
 
2012-03-28 | 00:00

Renminbi alternatywą dla dolara

Renminbi alternatywą dla dolara
Dotychczas główną walutą rozrachunkową dla międzynarodowych transakcji i rozliczeń kredytowych był dolar amerykański. Alternatywą dla niego mogłoby być euro, jednak po zawirowaniach, jakie w ostatnich latach dotknęły strefy euro, nie wydaje się ono wystarczająco stabilne. Dlatego państwa grupy BRICS (czyli Brazylia, Rosja, Indie, Chiny oraz RPA), po spotkaniu w Chinach w kwietniu zeszłego roku, w oficjalnym oświadczeniu wezwały do stworzenia szerszego systemu walut międzynarodowych.
 
2012-03-27 | 00:00

Zamiast ropy eksploatuj wiedzę

Moim ulubionym krajem zagranicznym jest Tajwan. Mimo niedoborów cennych surowców jest gospodarczą potęgą. Dzięki mądrym inwestycjom w umiejętności i wiedzę swoich obywateli – pisze Thomas L. Friedman.
 
2012-03-27 | 00:00

Ceny ropy zmierzają ku poziomom, które prowadzą do destrukcji popytu

Ceny ropy zmierzają ku poziomom, które prowadzą do destrukcji popytu - oceniają w kwartalnym raporcie ekonomiści Deustche Bank. Analitycy podnieśli prognozę średniej ceny baryłki Brent w 2012 r. o 2 USD do 117 USD.
Za PAP/Onet
 
2012-03-27 | 00:00

OECD: fundusz ratunkowy eurolandu powinien wynosić minimum bilion euro

Strefa euro powinna wzmocnić swą "zaporę przeciwogniową", jak określa się fundusz ratunkowy eurolandu, do minimum biliona euro - zaapelowała w zaprezentowanym w Brukseli raporcie Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).
ZA PAP/Onet
 
2012-03-27 | 00:00

Szansa dla przedsiębiorczości

Fragmenty tygodniowego komentarza: W poszukiwaniu trendu
„Każdy kryzys stwarza nowe możliwości”
 
2012-03-26 | 11:12

Nic nie trwa wiecznie, czas na inną ekonomię

Nic nie trwa wiecznie, czas na inną ekonomię
Nawet jeśli obecny nastrój na rynkach się wyraźnie poprawia, to nabyta mądrość i tak każe nam założyć, że w wyniku kryzysu finansowego gospodarka amerykańska jest skazana na długoterminową recesję. Ale niekoniecznie musi się to okazać prawdą.

Na podstawie artykułu Justina Laharta.
 
2012-03-26 | 00:00

Arabia Saudyjska próbuje uspokoić rynek ropy

Arabia Saudyjska pobudza eksport ropy, uzupełnia jej zapasy w strategicznych miejscach, m.in. USA, a także zwiększa jej wydobycie. Chce uspokoić rynek – pisze Javier Blas (Commodities Editor).
 
2012-03-26 | 00:00

XXI wiek bez światowego hegemona

Wbrew wielu prognozom żaden kraj lub region nie będzie wyraźnie dominował w XXI wieku. Mimo rosnącej potęgi ekonomicznej Chin i Indii, obecne stulecie nie będzie z pewnością „wiekiem Azji”.
Zdaniem Chandrana Naira, autora książki ‘Consumptionomics’
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności