Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Przeszłe doświadczenia (te, które obejmuje jeszcze ludzka pamięć) odrzuca się jako prymitywne schronienie tych, którzy nie są na tyle wyrobieni, aby dostrzec niesamowite cuda teraźniejszości.
John Kenneth Galbraith
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2014-11-24 | 15:29

Chiny obniżają stopy procentowe; to znak, że boją się spowolnienia

Mimo iż, zdaniem analityków, skutek tej decyzji będzie raczej niewielki, jej podjęcie sugeruje, że decydenci zaczęli się niepokoić tym, jak gwałtownie spada stopa wzrostu. (INYT)
 
2014-11-24 | 14:26

Japonia: Abenomia podsyca debatę na temat rosnących nierówności

W obliczu zbliżających się grudniowych wyborów uwaga skupia się na tym, kto najwięcej zyskał. (FT)
 
2014-11-24 | 14:01

Planując emeryturę, zastanów się nad dojazdami

Planując emeryturę, zastanów się nad dojazdami
Dla 81-letniego Rolanda Diona z San Diego coraz bardziej realna staje się perspektywa izolacji w mieście, gdzie rządzi samochód.
 
2014-11-24 | 13:37

Obniżka stóp procentowych w Chinach to zaskakująca, ale nie szokująca, wiadomość

Pekin ustąpił. To nie znaczy, że obraz chińskiej gospodarki nagle stał się znacznie jaśniejszy. (WSJ)
 
2014-11-24 | 12:34

Bank centralny Chin obniża stopy procentowe

Bank uległ politycznej i rynkowej presji i po raz pierwszy od dwóch lat obniżył stopy procentowe. To znak, że władze skłaniają się ku śmielszym rozwiązaniom, aby wesprzeć słabnący wzrost gospodarczy. (WSJ)
 
2014-11-24 | 11:28

Mario Draghi mówi, że EBC "zrobi, co będzie musiał", aby pobudzić inflację

Prezes EBC stwierdził w przemówieniu, że dalsze działania stymulacyjne, mające na celu powstrzymanie deflacji, są prawdopodobne. (INYT)
 
2014-11-24 | 10:35

EBC znów odrobinę upodobnił się do Banku Japonii

Mario Draghi wykonał kolejny krok ku większym zakupom aktywów. Podobnie jak w przypadku Japonii, główny cel stanowi dla niego waluta. (WSJ)
 
2014-11-24 | 10:02

Buffett nie przepada za kapitałochłonnymi firmami, ale wyda na nie w tym roku 12 mld dolarów

Buffett nie przepada za kapitałochłonnymi firmami, ale wyda na nie w tym roku 12 mld dolarów
Warren Buffett nie jest fanem kapitałochłonnych przedsiębiorstw, lecz z biegiem lat, on i jego wspólnik, Charlie Munger, zmodyfikowali swoje stanowisko.
 
2014-11-24 | 09:32

Banki centralne wspierają światowy wzrost gospodarczy

Ludowy Bank Chin i Europejski Bank Centralny w piątek podjęły działania mające na celu wsparcie globalnego wzrostu. Miało to pozytywny wpływ na giełdy, lecz jednocześnie zrodziło pytania dotyczące ograniczeń interwencji. (WSJ)
 
2014-11-21 | 20:05

Walutowa wojna! - Japonia oddała pierwszy strzał

Walutowa wojna! - Japonia oddała pierwszy strzał
Jest to wielki problem fiducjarnych walut - w końcu pokusa, by dodrukować ich więcej, staje się zbyt potężna by się jej oprzeć. W piątek, w niespodziewanym ruchu, Bank Japonii dramatycznie podwyższył swój program ilościowego łagodzenia polityki QE [czyli dodrukował kolejne pieniądze]. To spowodowało zwyżki na japońskich akcjach i obniżkę jena. W ciągu ostatniego roku Jen spadł już o około 11% w stosunku do dolara. Ogłoszona wiadomość o niespodziewanym ruchu Banku Japonii wywołała spadek jena do najniższego poziomu od siedmiu lat. Zasadniczo to co zrobił Bank Japonii, to zadeklarował walutową wojnę. I jak widać poniżej, w każdej wojnie walutowej są zwycięzcy i są przegrani. Miejmy tylko nadzieję, że światowe rynki finansowe nie zostaną zdziesiątkowane w krzyżowym ogniu.
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności