Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Wierzymy, że portfel oszczędnościowy powinien spełniać dwa podstawowe zadania: 1. Powinien chronić przed możliwością poniesienia permanentnych strat. 2. Powinien ograniczać ryzyko utraty mocy nabywczej.
Cullen O. Roche
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2013-09-24 | 00:53

Lata na emeryturze mogą być przykre, jeśli się do nich nie przygotujesz

Dotyczy to nie tylko powojennego wyżu demograficznego, który próbuje (często na próżno) przejść w tej dekadzie na emeryturę, lecz także tzw. generacji X, która jest najbardziej zadłużonym pokoleniem w USA i, podobnie jak starsi, patrzyła, jak jej aktywa tracą na wartości podczas Wielkiej Recesji.
 
2013-09-18 | 17:07

Zadłużenie Francji osiągnie maksimum, by potem zmaleć

Zadłużenie Francji osiągnie maksimum, by potem zmaleć
Minister finansów Francji Pierre Moscovici powiedział, że zadłużenie kraju "osiągnie maksimum, by potem zmaleć". Odniósł się w ten sposób do wtorkowego artykułu w "Le Figaro", który prognozuje, że w 2014 roku dług publiczny Francji przekroczy 95 proc. PKB.
 
2013-09-18 | 14:02

Perspektywy Azji po kryzysie z 2008 r. robią się mroczne i niejasne

Perspektywy Azji po kryzysie z 2008 r. robią się mroczne i niejasne
Na początku światowego kryzysu finansowego Azja pięła się do góry. Silne systemy bankowe i rządowy szał kredytowy w Chinach szybko popychały gospodarki regionu z powrotem do wzrostu. Do 2010 r. inwestorzy uznali, że równowaga sił gospodarczych zmieniła się na stałe.
 
2013-09-09 | 12:10

Sekretarz Skarbu USA ostrzega Kongres

Sekretarz Skarbu USA ostrzega Kongres
Amerykański sekretarz Skarbu, Jack Lew, wysłał list do liderów Kongresu, w którym ostrzega, że w połowie października Skarb Państwa USA przestanie być wypłacalny.
 
2013-08-28 | 19:03

Dług wielkości biliarda jenów? Nie ma sprawy

Dług wielkości biliarda jenów? Nie ma sprawy
Im więcej szef Banku Japonii, Haruhiko Kuroda, wyczarowuje jenów dla zwiększenia inflacji, tym bardziej hipnotyzuje rynki.
 
2013-08-26 | 05:16

Niewygodna prawda o wzroście w strefie euro

Pokojowy i respektujący prawa innych charakter UE jest naprawdę niezwykłym osiągnięciem. Dlatego ostatni zwrot w Unii i fakt, że przywódcy gotowi są ją poświęcić, by ratować euro, jest jedną z najbardziej groteskowych inicjatyw politycznych ostatnich 50 lat.
 
2013-08-19 | 06:32

Grecja przechodzi od deficytu budżetowego do nadwyżki

Grecja przechodzi od deficytu budżetowego do nadwyżki
Greckie wysiłki, by utrzymać fiskalną dyscyplinę, w końcu się opłaciły. Ujawnione w poniedziałek dane pokazują, że głęboki deficyt zamienił się w nadwyżkę, co wzmacnia pozycję tego kraju w staraniach o dalsze umarzanie zadłużenia.
 
2013-08-16 | 21:24

Po prostu podpalmy ten japoński, biliardowy dług

Po prostu podpalmy ten japoński, biliardowy dług
Dług publiczny Japonii dobił do biliona biliardów jenów, czyli jakichś 10 bln dol. W tym roku będzie stanowił 247% jej PKB. To nie kłopot, bo jeśli jest wola, prawie każdy problem można rozwiązać. Niech Bank Japonii wykupi sporą część tego długu i go podpali, żeby zniknął. Elektronicznie da się to zrobić w 10 sekund. A jeśli chcemy zachować pozory, można zamienić dług na obligacje zerokuponowe o nieskończonym terminie zapadalności i zostawić je w szufladzie, gdzie będą je mogli odkryć Marsjanie, gdy ludzkość wyginie.
 
2013-08-08 | 13:09

Jedyną nadzieją dla Włoch jest bankructwo

Jedyną nadzieją dla Włoch jest bankructwo
W wywiadzie dla Libre Mercado, Enrico Colombatto, profesor ekonomii na Uniwersytecie Turyńskim, stwierdza: „Jedyną nadzieją dla Włoch jest bankructwo państwa”. Jego propozycja jest przełomowa: „Nie spłacać zadłużenia”. To jedyny sposób, by zacząć wszystko od nowa. A ci, którzy pożyczali pieniądze nieodpowiedzialnym politykom, niech zapłacą za swoje błędy.
 
2013-08-06 | 20:07

Europa dochodzi do siebie, ale tu się liczy jej zadłużenie – cz. 2

Europa dochodzi do siebie, ale tu się liczy jej zadłużenie – cz. 2
Generalnie, członków Unii Europejskiej można podzielić na cztery kategorie, w zależności od tego, jak sobie radzą ze swoim zadłużeniem.
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności