Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Śledzenie trendów to przeżytek, ponieważ trendy nigdy na dobre się nie rozkręcają.
John Taylor
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2014-10-08 | 10:08

Prawie 13 mln osób w UE bez pracy; w Polsce wzrost zatrudnienia

Prawie 13 mln osób w UE bez pracy; w Polsce wzrost zatrudnienia
Prawie 13 mln osób w krajach UE pozostaje bez pracy od ponad roku - wynika z najnowszego przeglądu kwartalnego Komisji Europejskiej na temat zatrudnienia. W Polsce odnotowano poprawę, bo zatrudnienie w drugim kwartale wzrosło o 0,5 proc.
 
2014-10-07 | 18:09

New York Times: Polska przykładem gospodarczego sukcesu

New York Times: Polska przykładem gospodarczego sukcesu
Z gospodarką, która stale przyciąga nowych inwestorów, stałym wzrostem PKB i przemyślaną polityką Polska wyrasta na lidera wschodniej części Europy i godnym naśladowania „modelem transformacji postsowieckich” – pisze amerykański dziennik „The New York Times”.
 
2014-10-06 | 18:06

Władza zabija VAT-em

Władza zabija VAT-em
Dla rządzącej od siedmiu lat Platformy Obywatelskiej najważniejszym zadaniem państwowym stało się ściganie tych, którzy wyłudzili lub mogą wyłudzić nienależny VAT. Od tego ma nawet zależeć dzisiejsze bezpieczeństwo Polski. Nic zresztą dziwnego, że zadania wielu instytucji państwowych koncentrują się prawie wyłącznie wokół tego problemu. Wytworzona została nawet swoista psychoza, jakoby każdy chciał oszukać polskie państwo na VAT. W rzeczywistości taka polityka niszczy gospodarkę, a przede wszystkim uderza w małe i średnie przedsiębiorstwa, które w największym stopniu decydują o rozwoju kraju.
 
2014-09-09 | 14:02

Gospodarka naszych zachodnich sąsiadów, stawiana przez wielu za wzór, zawdzięcza swoją siłę pewnym przemyślanym ruchom z zakresu polityki gospodarczej

Gospodarka naszych zachodnich sąsiadów, stawiana przez wielu za wzór, zawdzięcza swoją siłę pewnym przemyślanym ruchom z zakresu polityki gospodarczej
Przede wszystkim chodzi o liberalizację rynku pracy, który pozwalał na wzrost wydajności w tempie szybszym niż wzrost wynagrodzeń. Ma to jeszcze jeden jakże istotny skutek dla rynku kapitałowego.
 
2014-08-27 | 16:05

Firmy lepiej oceniają przyszłość niż obecny rok

Firmy lepiej oceniają przyszłość niż obecny rok
W 2014 r. przedsiębiorstwa mikro, małe i średnie są ostrożne w swoich decyzjach dotyczących zatrudniania, wynagradzania i inwestycji. Natomiast bardziej optymistycznie spoglądają na 2015 rok - wynika z badania „Monitoring kondycji sektora MMŚP w 2014 r.", przygotowanego przez Konfederację Lewiatan. Obchodzący w tym roku jubileusz 20-lecia działalności Związek Polskiego Leasingu jest Partnerem Głównym badania, natomiast Partnerem Wspierającym badanie jest PZU SA.
 
2014-07-04 | 19:04

Brunatne pole bitwy

Brunatne pole bitwy
Firmy chcą zainwestować miliardy w kopalnie węgla brunatnego. Buntują się mieszkańcy i ekolodzy – informuje "Rzeczpospolita"
 
2014-06-23 | 10:08

Polska mogłaby być potęgą gospodarczą

Polska mogłaby być potęgą gospodarczą
Do księgarń trafiła właśnie najnowsza powieść Dominika W. Rettingera pt. "Klasa". Akcja książki toczy się wokół tematu złóż wartych miliardy dolarów, które znajdują się na Suwalszczyźnie. Do dziś nikt ich nie wydobywa ze względu na to, że teren objęty jest programem NATURA 2000. Do akcji wkraczają jednak tajne służby i wielka zagraniczna korporacja, która kryminalnymi metodami chce uzyskać monopol na wydobycie cennych surowców. Czy to tylko fikcja literacka? – Taki scenariusz jest prawdopodobny – mówi gen. Roman Polko, były dowódca jednostki wojskowej "Grom".
 
2014-06-20 | 05:53

"Tania siła robocza w Polsce się wyczerpała"

"Tania siła robocza w Polsce się wyczerpała" - Kiedy Polakowi będzie żyło się tak samo jak Niemcowi? Jak zapewnić Polsce kolejne 25 lat sukcesu? - W Polsce bankrut jest już na zawsze stygmatyzowany i może tylko iść pracować na etacie, to trzeba zmienić – mówi Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej podczas Kongresu Innowacyjnej Gospodarki. - Biznes.pl
 
2014-06-16 | 13:09

Biznesmeni i patrioci

Biznesmeni i patrioci
Patriotyzm gospodarczy – co to jest? Kto, kogo i na jakich zasadach powinien wspierać? Gdzie kończy się gospodarczy patriotyzm, a zaczyna protekcjonizm? Odpowiedzi na te pytania wyznacza biznesowy interes.
 
2014-06-06 | 15:09

Przed nami trudne ćwierć wieku

Przed nami trudne ćwierć wieku
Czy kolejne 25 lat wolnego rynku będzie tak udane, jak te pierwsze? Musimy się bardzo postarać i mieć dużo szczęścia – pisze "Puls Biznesu".
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności