Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Oto kwestie, które dla wielu Amerykanów zmienią dynamikę emerytur: wydłużająca się średnia życia, rosnące wraz z wiekiem koszty medyczne, malejące w stosunku do historycznej średniej oprocentowania bezpiecznych wypłat oszczędności.
Dan Richards
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2014-04-04 | 18:05

Wielkie pieniądze dla Polski. Dokonamy skoku cywilizacyjnego?

Wielkie pieniądze dla Polski. Dokonamy skoku cywilizacyjnego?
Polska otrzymała 36 mln zł unijnej dotacji na prace nad materiałem, który nie miał prawa istnieć. Ale istnieje i został opatentowany przez Polaków. Mowa o grafenie, który jest tak cienki, że ma tylko dwa wymiary i może doprowadzić do skoku cywilizacyjnego. A UE właśnie Polsce przypisuje tu kluczową rolę.
 
2014-03-20 | 13:06

Polski biznes łączy siły w Afryce

Polski biznes łączy siły w Afryce
Jan Kulczyk powołał Radę Polskich Inwestorów, która pomoże rodzimym przedsiębiorcom w rozwoju działalności w Afryce, informuje "Puls Biznesu".
 
2014-03-19 | 11:01

Od grafenu do molibdenu

Od grafenu do molibdenu
Polscy naukowcy odkryli, że z substancji wykorzystywanej w lotnictwie do wytwarzania smarów można zbudować mikroskopijny i superszybki procesor, który jest sercem współczesnych komputerów, tabletów czy telefonów – informuje "Metro".
 
2014-03-11 | 00:17

Polska błyszczy na tle regionu

Polska błyszczy na tle regionu
Staliśmy się ziemią obiecaną dla funduszy private equity. W pełni naszych szans jednak nie wykorzystujemy – donosi "Puls Biznesu".
 
2014-03-03 | 17:03

Polskie firmy mogą powtórzyć sukces Google czy Apple

To ma być przełom w finansowaniu badań i rozwoju w Polsce. W sojuszu publiczno-prywatnym powstanie największy fundusz zaawansowanych technologii na naszym rynku, o kapitale 210 mln zł. – Będzie nakierowany na wysoko technologiczne przedsięwzięcia.
 
2014-02-20 | 19:05

Czy jest dobrze?

Czy jest dobrze?
Od pewnego czasu Polska bryluje w rozmaitych rankingach gospodarczych, co by oznaczało, że czeka nas okres rozkwitu i prosperity. Ale nie idą za tym żadne decyzje finansowe. Czy można zatem powiedzieć, że jest dobrze?
 
2014-02-19 | 12:02

Kapitał i praca państwa wzbogaca

Kapitał i praca państwa wzbogaca
Innowacyjność gospodarki jest jak króliczek, którego nie sposób dogonić. Biegnie się za ideą na tyle niejasną, że wszyscy dają sobie prawo do lekkiego kuglowania. Polska też. Chodzi o to, by z tym oszukiwaniem nie przesadzać.
 
2014-02-12 | 15:01

Polska atrakcyjnym rynkiem dla inwestujących w nieruchomości

Polska atrakcyjnym rynkiem dla inwestujących w nieruchomości
Polska jest bardzo atrakcyjnym rynkiem dla inwestujących w nieruchomości - wynika z Europejskiego Barometru Inwestycyjnego Rynku Nieruchomości, przygotowanego przez firmę doradczą EY. Zdaniem większości badanych ceny nieruchomości w Polsce w br. będą stabilne.
 
2014-02-03 | 11:01

Dobra reputacja Polski zagrożona z powodu reformy emerytalnej

Dobra reputacja Polski zagrożona z powodu reformy emerytalnej
Polska na tle borykających się z kłopotami rynków wschodzących jest jak bohater: ma solidną gospodarkę i dobrze rozwinięte rynki kapitałowe, zdolne konkurować z tureckimi czy rosyjskimi. Ale ta reputacja może lec w gruzach przez OFE - pisze "Financial Times".
 
2014-01-27 | 11:01

Polska stanie przed strategicznym wyborem w sprawie euro

Polska stanie przed strategicznym wyborem w sprawie euro
Z czasem wyczerpią się możliwości bycia przy stole decyzyjnym Unii, pozostając poza strefą euro - uważa komisarz UE ds. budżetu Janusz Lewandowski. Jego zdaniem Polska stanie ws. euro przed wyborem strategicznym, takim jak decyzja o przystąpieniu do UE w 2004 r.
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności