Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Liczne firmy, zajmujące się zarządzaniem aktywami, same nie są dobrze zarządzane. Jeśli zrozumienie zasad zarządzania należy do kompetencji dobrego funduszu, to na ironię zakrawa fakt, że menedżerowie aktywów nie potrafią porządnie zadbać o własne interesy.
Andy Maguire, starszy partner w Boston Consulting Group
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2012-09-05 | 18:00

Wzrost gospodarczy Polski zwalnia

Wzrost gospodarczy Polski zwalnia
Wzrost PKB Polski, najbardziej dotąd prężnej gospodarki Europy, gwałtownie wyhamował w II kwartale. Jest to rezultat niekończących się problemów w strefie euro i słabnącego popytu wewnętrznego.
 
2012-09-03 | 13:30

Alternatywa dla ryzyka w strefie euro

Alternatywa dla ryzyka w strefie euro
Uwagę inwestorów, zainteresowanych Europą, przyciągają sąsiedzi nękanej kłopotami strefy euro. Menedżerowie funduszy pompują pieniądze w giełdy, obligacje i walutę takich krajów, jak Polska czy Turcja.
 
2012-08-30 | 00:20

Wschodząca alternatywa w Europie

Wschodząca alternatywa w Europie
Media koncentrują się na oblężonej strefie euro, ale ciekawsze rzeczy dzieją się w niektórych europejskich krajach, zaliczanych do rynków wschodzących. Część z nich oferuje dobre możliwości inwestycyjne.
 
2012-08-03 | 08:56

Megatrendy

Megatrendy
Marzeniem wielu biznesmenów oraz zarządzających jest właściwa interpretacja postaw konsumenckich, stylu życia i wartości, jakie są istotne dla danej grupy. Znajomość ich pozwala zaproponować klientom adekwatną ofertę produktową.
 
2012-08-02 | 23:54

Paragraf 22 ekonomii

Paragraf 22 ekonomii
Dziwne paradoksy ożywienia gospodarki USA
 
2012-07-25 | 14:56

Ostpolitik utrzyma Europę na torach

Ostpolitik utrzyma Europę na torach
Na trasie Berlin-Warszawa nie ma wiele do oglądania, ale wkrótce tu będzie się rozgrywać przyszłość Europy. Niemcy i Polacy, historyczni wrogowie, a teraz trudni przyjaciele, lgną jeden do drugiego. Z Berlina do polskiej granicy jest zaledwie 70 km. Oś Niemcy-Polska stanie się wkrótce rywalem dla sojuszu niemiecko-francuskiego.
 
2012-07-19 | 23:43

Cień europejskiej gospodarki ledwie muska dumną Polskę

Cień europejskiej gospodarki ledwie muska dumną Polskę
Kto chce zrozumieć, jak Polska zdeklasowała inne kraje Europy i stała sie promykiem nadziei w mroku spowijającym gospodarkę na kontynencie, powinien zajrzeć do Poznania.
 
2012-07-16 | 10:11

W Polsce brakuje myślenia strategicznego

W Polsce brakuje myślenia strategicznego
Z Grażyną Drażbą-Derdej rozmawia Roman Mańka.
 
2012-07-11 | 14:39

Rynki wschodzące: tracą rozpęd i czeka je kredytowy kac

Niedawne cięcie stóp procentowych w Chinach to znak, że Pekin gotów jest ułatwiać zaciąganie pożyczek. I że chce przeciwdziałać globalnemu spowolnieniu, wywołanemu przez kryzys euro. Wiele państw rozwijających się robiło podobnie cztery lata temu, po upadku Lehman Brothers. Świat zalała wówczas fala kredytów, pomagających zwiększyć konsumpcję i pobudzić gospodarki. Jednak powtórka z rozrywki może nie wypalić.
 
2012-06-12 | 09:48

Grexit a wrażliwe punkty Europy Wschodniej

Grexit a wrażliwe punkty Europy Wschodniej
Wyjście Grecji z Unii mogłoby w gospodarkach wschodniej UE sporo namieszać. Poczynając od obniżenia walut i przykręcenia kurków z kredytami, na zahamowaniu wzrostu, napędzanego eksportem, kończąc. Inwestorzy, na wszelki wypadek, już zaczęli wyprzedawać tutejsze aktywa. Władze Nowej Europy przypominają jednak, że ich kraje są znacznie silniejsze niż w 2008 r., gdy wybuchł kryzys finansowy.
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności