Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Być świadomym własnej ignorancji to pierwszy krok do wiedzy.
Benjamin Disraeli
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2014-07-02 | 18:04

Reforma emerytalna: terapia szokowa dla rynków kapitałowych?

Reforma emerytalna: terapia szokowa dla rynków kapitałowych?
Doczekaliśmy się zmian w systemie emerytalnym, wymuszonych skomplikowaną sytuacją fiskalną naszego kraju, jak również brakiem alternatywnych środków zaradczych wobec piętrzących się problemów finansów publicznych. Zmiany niewątpliwie budzą wiele kontrowersji, a analiza wpływu modyfikacji II filara systemu emerytalnego na  rynek kapitałowy nie daje jednoznacznej odpowiedzi na pytanie "Co z tą Polską?"
 
2014-06-30 | 14:03

Polski złoty wiek

Polski złoty wiek
"Złota szansa" - tak prestiżowy brytyjski tygodnik "The Economist" nazwał najnowszy 12-stronicowy dodatek poświęcony Polsce. W środku dużo o jej sukcesach, ale też nadchodzących zagrożeniach.
 
2014-06-26 | 18:01

Samorządy wsparłyby biznes, ale nie wiedzą jak

Samorządy wsparłyby biznes, ale nie wiedzą jak
Prawie połowa polskich samorządów nie potrafi stwierdzić, czego od nich oczekuje biznes, i nie wspiera go, twierdzi "Puls Biznesu" w oparciu o badania Rzetelnej Firmy.
 
2014-06-23 | 10:08

Polska mogłaby być potęgą gospodarczą

Polska mogłaby być potęgą gospodarczą
Do księgarń trafiła właśnie najnowsza powieść Dominika W. Rettingera pt. "Klasa". Akcja książki toczy się wokół tematu złóż wartych miliardy dolarów, które znajdują się na Suwalszczyźnie. Do dziś nikt ich nie wydobywa ze względu na to, że teren objęty jest programem NATURA 2000. Do akcji wkraczają jednak tajne służby i wielka zagraniczna korporacja, która kryminalnymi metodami chce uzyskać monopol na wydobycie cennych surowców. Czy to tylko fikcja literacka? – Taki scenariusz jest prawdopodobny – mówi gen. Roman Polko, były dowódca jednostki wojskowej "Grom".
 
2014-06-20 | 05:53

"Tania siła robocza w Polsce się wyczerpała"

"Tania siła robocza w Polsce się wyczerpała" - Kiedy Polakowi będzie żyło się tak samo jak Niemcowi? Jak zapewnić Polsce kolejne 25 lat sukcesu? - W Polsce bankrut jest już na zawsze stygmatyzowany i może tylko iść pracować na etacie, to trzeba zmienić – mówi Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej podczas Kongresu Innowacyjnej Gospodarki. - Biznes.pl
 
2014-06-16 | 14:07

Tajemniczy plan ratowania górnictwa

Tajemniczy plan ratowania górnictwa
Znamy już zarys planu ratowania Kompanii Węglowej. Będzie wielka operacja dokapitalizowania spółki i ratowania jej płynności. Energetyka też będzie w tym miała swój udział.
 
2014-06-16 | 13:09

Biznesmeni i patrioci

Biznesmeni i patrioci
Patriotyzm gospodarczy – co to jest? Kto, kogo i na jakich zasadach powinien wspierać? Gdzie kończy się gospodarczy patriotyzm, a zaczyna protekcjonizm? Odpowiedzi na te pytania wyznacza biznesowy interes.
 
2014-06-06 | 15:09

Przed nami trudne ćwierć wieku

Przed nami trudne ćwierć wieku
Czy kolejne 25 lat wolnego rynku będzie tak udane, jak te pierwsze? Musimy się bardzo postarać i mieć dużo szczęścia – pisze "Puls Biznesu".
 
2014-06-06 | 11:01

Google otworzy w Polsce nowoczesne centrum dla startupów

Google otworzy w Polsce nowoczesne centrum dla startupów
Dyrektor wykonawczy Google Eric Schmidt zapowiedział uruchomienie w Polsce Google Campus - ośrodka dla startupów techonologicznych. Będzie to trzecie takie miejsce na świecie.
 
2014-06-06 | 06:04

Polska liderem rynku private equity w regionie

Polska liderem rynku private equity w regionie
Na Polskę przypadła niemal połowa wszystkich inwestycji private equity w 2012 r. w regionie Europie Środkowo-Wschodniej.
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności