Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Świat, w którym żyjemy, jest niezwykle skomplikowany i z reguły o wiele trudniej się w nim poruszać niż myślimy czy zakładamy.
Robert Seawright
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2014-06-02 | 10:01

Dlaczego Polacy emigrują

Dlaczego Polacy emigrują
Bo to państwo jest źle urządzone. Rozumiem tych, którzy wybrali Londyn, ale prawdziwi bohaterowie zostali w Polsce. Wysłuchiwali tu żenujących awantur politycznych i prowadzili heroiczny bój z biurokracją, urzędami skarbowymi i ZUS-em, by móc zarabiać na siebie i swoje rodziny
 
2014-05-23 | 16:06

Ranking dobrobytu narodów. Polska w ogonie UE

Ranking dobrobytu narodów. Polska w ogonie UE
22 miejsce zajmuje Polska wśród 28 unijnych krajów pod względem jakość życia – wynika z najnowszej edycji rankingu „Polityki”. Znaleźliśmy się wyżej m.in. od Rumunii, Bułgarii, Litwy i Łotwy, ale niżej od Węgier, Czech i pogrążonych w kryzysie państw południa Europy.
 
2014-05-23 | 14:08

Jakich odnawialnych źródeł energii potrzebuje Polska?

Jakich odnawialnych źródeł energii potrzebuje Polska?
Rozwój odnawialnych źródeł energii to sposób przede wszystkim na ochronę środowiska i wypełnienie unijnych zobowiązań zawartych w pakiecie energetyczno-klimatcznym. Jakiej "zielonej energii" potrzebuje Polska? Czy jak twierdzi Jan Szyszko z PiS, polityka energetyczno-klimatyczna Unii Europejskiej to "wielka manipulacja"? Czy też, jak mówi w rozmowie z Onetem poseł Twojego Ruchu Krzysztof Kłosowski "cały proces pracy rządu na ustawą o OZE można ocenić jako wielką kompromitację"?
 
2014-05-23 | 11:06

Euro dla Polski bardzo ryzykowne ekonomicznie

Euro dla Polski bardzo ryzykowne ekonomicznie
Przystąpienie Polski do strefy euro "może wydawać się interesujące z politycznego punktu widzenia, ale ekonomicznie jest bardzo ryzykowne" – powiedział dziennikarzom w Londynie prezes Narodowego Banku Polskiego prof. Marek Belka.
 
2014-05-22 | 14:07

Z powodu kiepskiego projektowania dróg Polska traci miliardy złotych

Z powodu kiepskiego projektowania dróg Polska traci miliardy złotych
W okresie międzywojennym premier Eugeniusz Kwiatkowski oceniał, że 30 proc. pieniędzy przeznaczonych na inwestycje wydano niepotrzebnie. Teraz jest podobnie. Z powodu złego projektowania dróg ekspresowych i autostrad Polska i Unia Europejska straciły setki milionów jeśli nie miliardy złotych. Co należy zrobić aby budowanie infrastruktury było bardziej efektywne niż obecnie? Odpowiadają eksperci ZDG TOR: Jacek Osiński i Adrian Furgalski, autorzy opracowania: „Możliwości „optymalizacji” inwestycji infrastruktury drogowej realizowanych w Polsce”.
 
2014-05-19 | 18:09

Polska rajem podatkowym

Polska rajem podatkowym
Przedsiębiorcy w Polsce płacą coraz niższe podatki. Nasz kraj staje się rajem podatkowym. O tym dlaczego - w "Pulsie Biznesu".
 
2014-05-14 | 19:03

Absurdalne inwestycje za unijne pieniądze

Absurdalne inwestycje za unijne pieniądze
Śmieją się z nas Niemcy, Holendrzy i Anglicy. Mają z czego. Za unijne pieniądze powstają u nas zimne termy, hotele dla psów i sklepy z bielizną erotyczną. Prężnie działają też firmy szkoleniowe, które uczą… przebojowości.
 
2014-05-09 | 10:03

Jedna trzecia polskiego kapitału uciekła już za granicę

Jedna trzecia polskiego kapitału uciekła już za granicę
Biurokracja, bariery prawne, zbyt duże podatki oraz koszty pracy – to główne powody, dla których polski biznes ucieka za granicę. Najczęściej do Wielkiej Brytanii, Czech, na Słowację i nadal na Cypr. - W biznesie nie ma sentymentów. Nie zamierzam być patriotą i walczyć z każdym urzędnikiem o swoje prawa. Wolę iść tam, gdzie mam więcej swobody i lepsze warunki do działalności - mówi Tomasz, właściciel firmy, którą dwa lata temu zarejestrował w UK.
 
2014-05-08 | 19:03

Polacy są uzależnieni od rosyjskiego gazu na własne życzenie

Polacy są uzależnieni od rosyjskiego gazu na własne życzenie
- Polacy płacą teraz jedną z najwyższych cen w Europie za rosyjski gaz. To około 500 dolarów za tysiąc metrów sześciennych, tymczasem Niemcy dla porównania, tylko 370 dolarów - czytamy w "The Economist". - Sytuacja wyglądałaby inaczej gdyby Polska w ostatnich latach rozwinęła własny przemysł związany z gazem łupkowym - pisze brytyjski tygodnik.
 
2014-05-08 | 18:04

Problemy z polskim węglem – za dużo i za drogi

Problemy z polskim węglem – za dużo i za drogi
Znaczący spadek cen węgla na świecie jest główną przyczyną obecnych problemów polskiego górnictwa. Węgiel energetyczny jest tańszy o 13 proc. niż dwa lata temu, a koksujący o 23 proc. Negatywnie na kondycję branży wpłynęła też lekka zima.
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności