Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
W 2008 r. o Nokii mówiło się, że posiada jedną z najcenniejszych marek na świecie. Niestety firma ta nie zorientowała się, że w dzisiejszych czasach marki nie są tak trwałe jak kiedyś.
James Surowiecki
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2014-03-20 | 13:06

Polski biznes łączy siły w Afryce

Polski biznes łączy siły w Afryce
Jan Kulczyk powołał Radę Polskich Inwestorów, która pomoże rodzimym przedsiębiorcom w rozwoju działalności w Afryce, informuje "Puls Biznesu".
 
2014-03-19 | 13:07

Kurczy się liczba mieszkańców miast. Łódź wymiera, Warszawę ratują słoiki

Kurczy się liczba mieszkańców miast. Łódź wymiera, Warszawę ratują słoiki
W ostatnim ćwierćwieczu aż w połowie miast wojewódzkich skurczyła się liczba mieszkańców, zarówno tych stałych jak i zameldowanych na pobyt czasowy ponad trzy miesiące – czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
 
2014-03-19 | 11:01

Od grafenu do molibdenu

Od grafenu do molibdenu
Polscy naukowcy odkryli, że z substancji wykorzystywanej w lotnictwie do wytwarzania smarów można zbudować mikroskopijny i superszybki procesor, który jest sercem współczesnych komputerów, tabletów czy telefonów – informuje "Metro".
 
2014-03-17 | 17:00

Najwierniejszy przyjaciel Putina?

Najwierniejszy przyjaciel Putina?
Był przyjacielem i jednym z najbliższych sojuszników Władimira Putina w Europie. Dzięki temu Gerhard Schröder nie musi martwić się o swoją przyszłość. Jako przywódca nie bał się podejmować decyzji budzących emocje. Jedna z nich sprawiła, że na jego głowę gromy spadły niemal z każdej strony. I de facto zakończyła przygodę z polityką. A wszystko rozegrało się w ciągu zaledwie kilku tygodni. W ramach cyklu "O tym się nie mówi" odsłaniamy kulisy decyzji niemieckiego kanclerza o włączeniu się w projekt Nord Stream i przypominamy, jak dalej potoczyły się jego losy.
 
2014-03-17 | 12:02

Belka do bankowców

Belka do bankowców
Podczas corocznego Forum Bankowego prezes NBP chwalił polski system bankowy, ale też ostro skrytykował banki za ryzykowne i wątpliwe etycznie działania.
 
2014-03-13 | 14:01

Polska namawia, by EU wspólnie kupowała rosyjski gaz

Polska namawia, by EU wspólnie kupowała rosyjski gaz
Premier Donald Tusk zachęcał we środę, by Unia Europejska rozważyła wspólne zakupy gazu ziemnego dla całego bloku, co zwiększyłoby jej siłę przetargową wobec Rosji i wzmocniło jej pozycję w związku z rosnącym napięciem na Ukrainie.
 
2014-03-11 | 00:17

Polska błyszczy na tle regionu

Polska błyszczy na tle regionu
Staliśmy się ziemią obiecaną dla funduszy private equity. W pełni naszych szans jednak nie wykorzystujemy – donosi "Puls Biznesu".
 
2014-03-03 | 17:03

Polskie firmy mogą powtórzyć sukces Google czy Apple

To ma być przełom w finansowaniu badań i rozwoju w Polsce. W sojuszu publiczno-prywatnym powstanie największy fundusz zaawansowanych technologii na naszym rynku, o kapitale 210 mln zł. – Będzie nakierowany na wysoko technologiczne przedsięwzięcia.
 
2014-03-03 | 13:07

Czy bankructwo Ukrainy zrujnuje polską gospodarkę?

Czy bankructwo Ukrainy zrujnuje polską gospodarkę?
Polskie firmy zainwestowały na Ukrainie blisko 1 mld dolarów. Jeśli Kijów uniknie krachu, współpraca z Ukrainą może stać się jednym z motorów naszej gospodarki - mówi Jacek Jan Piechota, prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.
 
2014-02-24 | 13:01

Administracja publiczna zniechęca inwestorów zagranicznych

Administracja publiczna zniechęca inwestorów zagranicznych
Polska od dwóch lat zmaga się z zastojem w napływie bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Głównie wynika to z nieudolnych działań administracji publicznej. – Nie jesteśmy po prostu na świecie postrzegani jako kraj, który może iść ścieżką dynamicznego wzrostu gospodarczego.
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności