Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Największym zagrożeniem ze strony Pekinu jest agresywny rozwój kapitalizmu państwowego.
Heriberto Araujo
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2014-01-16 | 13:09

Polska awansowała na 50. pozycję w indeksie wolności gospodarczej

Polska awansowała na 50. pozycję w indeksie wolności gospodarczej
Mimo awansu na 50, najwyższą w historii pozycję, Polska nadal jest "umiarkowanie wolnym" gospodarczo krajem - wynika z opublikowanego we wtorek globalnego indeksu "Economic Freedom 2014" The Heritage Foundation i Wall Street Journal.
 
2014-01-14 | 05:37

Statystyki są alarmujące. Polsce grozi "emerytalne tsunami"

Młode pokolenie, którego przedstawicieli drastycznie brakuje, już niedługo nie będzie w stanie zapracować na utrzymanie starszych osób - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". Coraz głośniej mówi się o "emerytalnym tsunami".
 
2014-01-09 | 18:09

Co mamy z kapitału zagranicznego?

Co mamy z kapitału zagranicznego?
Przeciwnicy kapitału zagranicznego wysuwają argument, że firmy zagraniczne transferują zyski za granicę, że kupują przedsiębiorstwa, by je zamykać w celu eliminacji konkurencji, i że wyzyskują pracowników. W mojej ocenie argumenty te są w większości chybione.
 
2014-01-08 | 00:04

Kto stąd wyjedzie, robi karierę

Kto stąd wyjedzie, robi karierę
Polska jest w światowej czołówce pod względem liczby geniuszy. Niestety wciąż nie potrafimy przekuć naszej mądrości w sukces.
 
2014-01-07 | 17:04

Musicie być bardziej "high-tech"

Musicie być bardziej "high-tech"
Polska musi przesunąć się na wyższe pozycje w łańcuchu wartości dodanej rozwijając sektor nowoczesnej technologii (high tech) i eksport produktów i usług wymagających specjalistycznej wiedzy – napisał Mitchell A. Orenstein w magazynie "Foreign Affairs" z USA.
 
2014-01-07 | 14:05

Polskie zagłębie geotermalne - jesteśmy światową potęgą

Polskie zagłębie geotermalne - jesteśmy światową potęgą
Od kilku lat skupiamy się na możliwości eksploatacji gazu łupkowego, ale Polska znacznie większe zasoby ma w dziedzinie energii odnawialnej. Jeśli wierzyć szacunkom, jesteśmy europejską potęgą pod względem możliwości eksploatacji wód geotermalnych. Dlaczego więc nie korzystamy z tego bogactwa? Jak zwykle chodzi o pieniądze.
 
2014-01-07 | 05:33

Jakie zmiany prawne czekają energetykę w 2014 roku?

Branża energetyczna czeka na kilka bardzo ważnych ustaw – m.in. o wydobyciu gazu łupkowego, odnawialnych źródłach energii, tzw. inteligentnych licznikach, czy o korytarzach przesyłowych. Kolejne regulacje szykuje także Bruksela. Dziennikarze portalu WysokieNapiecie.pl podsumowują, które przepisy mają szanse na przyjęcie w tym roku i analizują, co mogą zmienić.
 
2014-01-03 | 05:35

Polska traci na przestępstwach finansowych miliardy dolarów rocznie

Polska traci na przestępstwach finansowych miliardy dolarów rocznie
W wyniku przestępstw, korupcji i nieczystych działań biznesowych z Polski wypłynęło w 2011 r. ponad 9 mld dol. - wynika z raportu waszyngtońskiej organizacji Global Financial Integrity. Wynik z ubiegłej dekady sytuuje nas w niechlubnej światowej czołówce.
 
2014-01-03 | 00:58

W Polsce jest jeszcze wiele do zrobienia

W Polsce jest jeszcze wiele do zrobienia
W wywiadzie dla Biznes.pl Connie Hedegaard, komisarz ds. działań w dziedzinie klimatu Komisji Europejskiej, mówi o tym, jak zamierza namówić Polaków do odejścia od węgla, co ją zdziwiło w Polsce i czy normy środowiskowe nakładane na przedsiębiorców mogą spowodować wzrost stopy bezrobocia.
 
2013-12-31 | 09:08

Dryfujemy w kierunku greckiego scenariusza

Dryfujemy w kierunku greckiego scenariusza
Z Ryszardem Petru, przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich, rozmawiał Szymon Szadkowski.
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności