Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Myślenie długoterminowe to w tych czasach rzadki talent, który bardzo cenię. Jeśli spojrzy się na coś w szerszej perspektywie czasowej, łatwiej zobaczyć, jak wszystkie elementy układanki do siebie pasują. I można dostrzec, jak inne łańcuchy wydarzeń wpływają na nasz pierwotny bieg myśli.
John Mauldin
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2013-08-16 | 09:11

To złej alokacji trzeba się obawiać, a nie cykli rynkowych

To złej alokacji trzeba się obawiać, a nie cykli rynkowych
Inwestorzy dużo czasu i energii poświęcają na to, by odgadnąć, kiedy skończą się wzrosty na giełdzie. W Smead Capital Management nie zajmujemy się tym. Zresztą, przez 33 lata w biznesie inwestycyjnym nie spotkałem nikogo, kto potrafiłby takie rzeczy odgadywać. Staramy się natomiast unikać błędnej alokacji.
 
2013-08-14 | 16:37

Napływ pieniędzy do PIMCO zaognił dyskusję na temat „wielkiej rotacji”

Napływ pieniędzy do PIMCO zaognił dyskusję na temat „wielkiej rotacji”
PIMCO, czyli Pacific Investment Management Co., firma posiadająca największy na świecie fundusz obligacyjny, kierowany przez Billa Grossa, przyciągnęła w lipcu gotówkę do swych funduszy akcyjnych. Natomiast jej biznes obligacyjny miał się znacznie gorzej, co jest jednym z powodów coraz gorętszej debaty na temat tzw. wielkiej rotacji, z rynku obligacji na giełdę.
 
2013-02-19 | 09:00

Tsunami pieniędzy – cz. 1

Tsunami pieniędzy – cz. 1
Kiedy latem 2010 r. rozpoczęliśmy naszą serię dotyczącą amerykańskiego systemu parabankowego (shadow banking system), przyświecał nam jeden prosty cel: pokazać, jak słabo jest rozumiany współczesny proces kreowania pieniądza kredytowego.
 
2012-08-16 | 00:39

Zbombardowane zaufanie inwestorów indywidualnych

Zbombardowane zaufanie inwestorów indywidualnych
Jedną z niezwykłych rzeczy na amerykańskim rynku akcji była kiedyś wytrzymałość i nieustający optymizm inwestorów indywidualnych.
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności