Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Przeszłe doświadczenia (te, które obejmuje jeszcze ludzka pamięć) odrzuca się jako prymitywne schronienie tych, którzy nie są na tyle wyrobieni, aby dostrzec niesamowite cuda teraźniejszości.
John Kenneth Galbraith
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2012-08-08 | 10:45

Zbliża się załamanie cen, ale nie dla złota

Zbliża się załamanie cen, ale nie dla złota
Cena złota spadła w maju z prawie 1900 dol. za uncję do 1600 dol. i na tym poziomie pozostała. Dlaczego, mimo drukowania pieniędzy i fatalnych wyników gospodarczych, znowu nie rośnie? Ponieważ wielu inwestorów uważa, że cena ta ma już swój szczyt za sobą. Przy każdej oznace ożywienia na rynku - sprzedają złoto.
 
2012-08-04 | 08:00

Dlaczego nie rebalansujemy?

Dlaczego nie rebalansujemy?
Pytanie za milion dla inwestorów: „Dlaczego nie wszyscy rebalansujemy portfele?”
 
2012-08-03 | 11:23

Bacon zwraca inwestorom 2 mld dolarów

Bacon zwraca inwestorom 2 mld  dolarów
Louis Bacon stał sie najnowszą gwiazdą świata funduszy hedgingowych, którym zawirowania na rynkach zdecydowanie utarły nosa. Jego zyski w tym roku były tak marne, że planuje zwrócić jakieś 2 mld dolarów tym, którzy zainwestowali w jego flagowy fundusz. Cel: odzyskać szybkość i sterowność.
 
2012-08-02 | 10:43

Alternatywne nieruchomości coraz popularniejsze wśród funduszy

Alternatywne nieruchomości coraz popularniejsze wśród funduszy
Fundusze emerytalne, aby odpowiednio wyważyć swoje portfele, coraz częściej inwestują w alternatywne nieruchomości, jak domy opieki, przychodnie, mieszkania socjalne, hotele, a nawet przetwórnie odpadów i oczyszczalnie ścieków.
 
2012-07-30 | 23:01

Bezpieczniejszy sposób kupowania śmieciowych obligacji

Bezpieczniejszy sposób kupowania śmieciowych obligacji
Kiedy stopy procentowe są rekordowo niskie, inwestorzy poszukujący znaczących rentowności muszą sięgać po wysoko oprocentowane śmieciowe obligacje. Ale jest z nimi problem: nieustanna zmienność i kłopoty przy sprzedaży. Dla osób o słabszych nerwach rozwiązaniem mogą być fundusze obligacji krótkoterminowych.
 
2012-07-25 | 15:46

USA: zerowe stopy procentowe zmuszają fundusze do pogoni za zyskiem

USA: zerowe stopy procentowe zmuszają fundusze do pogoni za zyskiem
Bazowe stopy procentowe spadły poniżej 1% już w 20 krajach świata. W USA niedawno pobiły pod tym względem kolejny rekord. Fundusze emerytalne, które dotychczas lokowały pieniądze w obligacjach przebijających inflację o dobre 3%, muszą teraz poszukać wyższych zwrotów z innych inwestycji.
 
2012-07-20 | 13:53

Fundusze emerytalne: jak mieć zwrot w świecie bez zysków

Fundusze emerytalne: jak mieć zwrot w świecie bez zysków
Największy fundusz emerytalny w USA, California Public Employees Retirement System (CALPERS), właśnie podał w rocznym raporcie, że osiągnął 1% zysk ze swoich inwestycji. Wynik daleki od planowanych 7,5%. Analiza zwrotów z różnych klas aktywów, na które fundusz postawił, pokazuje, że w dobie zerowych stóp procentowych czas zrewidować poglądy.
 
2012-07-18 | 14:27

Pora wyciągnąć platformy „dark pool” na światło dzienne

Pora wyciągnąć platformy „dark pool” na światło dzienne
Wybory w Grecji, gospodarka Hiszpanii i niestabilność euro to tematy, które królują tego lata w świecie finansowym. Tymczasem w USA po cichu odbywa się kolejna debata o przyszłości tamtejszych rynków: czy inwestorzy mogą liczyć na to, że amerykańskie rynki finansowe dalej będą najbardziej otwarte i przejrzyste na całym świecie?
 
2012-07-18 | 09:47

Amerykański dolar nie jest przystanią po ucieczce ze strefy euro

Kryzysy są mniej stresujące, gdy zdrowe, zinstytucjonalizowane procesy są na swoim miejscu. Najbardziej pozytywny skutek ostatniego szczytu strefy euro to ogłoszenie zintegrowanego nadzoru, jako wstępnego warunku każdego dofinansowania banków. Europejskie gwarancje dla depozytów hiszpańskich banków, bez przekazania nadzoru, utrwaliłyby tylko złe nawyki.
 
2012-07-17 | 14:30

Opcje dla ciułaczy szukających lepszego oprocentowania

Opcje dla ciułaczy szukających lepszego oprocentowania
Jeśli jesteś ciułaczem, to pewnie jesteś też sfrustrowany. Nie ma nic gorszego niż zostać ukaranym za dobre zachowanie, a właśnie tak czuje się każdy, kto próbuje dzisiaj zebrać trochę gotówki przed większym zakupem. Zwłaszcza że banki oferują oprocentowanie, które nawet nie próbuje nadążyć za inflacją.
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności