Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Zrozumienie i zapanowanie nad własnymi pieniędzmi to jedna z najbardziej wyzwalających czynności, jakie możemy przedsięwziąć.
Abnormal Returns
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2012-06-04 | 11:15

Rosną obawy o euro i pęd ku bezpiecznej przystani

Rosną obawy o euro i pęd ku bezpiecznej przystani
Strach przed rozpadem strefy euro sprawia, że rynki finansowe uciekają do bezpiecznych aktywów. Rentowność papierów, które jawią się jako schronienie, sięga skrajnie niskich poziomów. „Ludzie chcą deponować swoje pieniądze gdziekolwiek, skąd mają nadzieję je odzyskać. Wkrótce będą dopłacać USA i Niemcom za zaopiekowanie się ich pieniędzmi”, powiedział analityk kredytowy Gary Jenkins, szef Swordfish Research.
 
2012-06-04 | 10:26

Tajemnica niemieckich obligacji

Tajemnica niemieckich obligacji
Jak sprawić, by strefa euro pozostała w jednym kawałku? Wymaga to zmiany nastawienia inwestorów, ale w pierwszym rzędzie – zmiany postępowania polityków. Miarą siły nowego nastawienia byłaby marża papierów dłużnych, a zwłaszcza – poziom rentowności niemieckich obligacji.
 
2012-05-31 | 09:41

Dlaczego „zbalansowany” portfel inwestycyjny może się nie sprawdzać

Dlaczego „zbalansowany” portfel inwestycyjny może się nie sprawdzać
Klasyczny portfel inwestycyjny, zalecany przez większość doradców finansowych, składa się z akcji i obligacji utrzymanych w stosunku 60/40. Taki portfel, twierdzą doradcy, daje gwarantowany przyrost wartości niezależnie od okoliczności. Jeśli wartość akcji będzie spadać, to wzrośnie wartość obligacji i na odwrót. Statystyki z prawie stu lat potwierdzają, że dochód rzędu co najmniej 8% jest gwarantowany. Wszystkie firmy doradztwa finansowego zalecają taką właśnie strategię inwestycyjną swoim klientom. A przecież wszyscy nie mogą się mylić, prawda?
 
2012-05-29 | 13:35

Represja stóp procentowych na rynku obligacji to masochizm

Represja stóp procentowych na rynku obligacji to masochizm
Kiedy rok temu Carmen Reinhart i Belen Sbranica napisały dla Międzynarodowego Funduszu Walutowego przełomowy raport o „represjach finansowych”, w USA niewielu inwestorów wiedziało, o czym mowa. Dziś „represja” jest przedmiotem konferencji inwestycyjnych na całym świecie, a przedsiębiorcy ulegają jej niemal dobrowolnie – pisze Gillian Tett w „The Financial Times”.
 
2012-05-28 | 11:57

Obligacje rynków wschodzących przyciągają inwestorów

Obligacje rynków wschodzących przyciągają inwestorów
W ostatnich latach wzrok inwestorów coraz częściej zwraca się ku tzw. „rynkom wschodzącym”. Gwałtowny spadek oprocentowania bezpiecznych obligacji rządowych w krajach rozwiniętych, a także coraz większe rozchwianie rynków w tych krajach skłoniły przedsiębiorców do inwestowania miliardów dolarów na rynkach krajów rozwijających się, co dotąd uważane było za niezwykle ryzykowne.
 
2012-05-23 | 11:12

Japońskie obligacje wciąż atrakcyjne

Japońskie obligacje wciąż atrakcyjne
Spada rentowność niektórych obligacji skarbowych. Papiery amerykańskie i japońskie są bliskie historycznych minimów. Za głównych winowajców takiej sytuacji uznaje się już tradycyjnie m.in. światowy kryzys finansowy, recesję, kłopoty strefy euro. Mimo to, zarówno obligacje amerykańskie jak i japońskie są chętnie kupowane przez inwestorów.
 
2012-05-15 | 13:46

Kiedy wartość wychodzi z mody

Kiedy wartość wychodzi z mody
To nie był szczególne udany tydzień dla gospodarki. Recesja coraz bardziej trapi Wielką Brytanię, kryzys w strefie euro pogłębił się po obniżeniu ratingu Hiszpanii. Także najnowsze dane zza oceanu pokazały, że dynamika wzrostu nie jest tak duża jak tego oczekiwano.
 
2012-05-14 | 13:38

Jak nie zarabiać pieniędzy

Jak nie zarabiać pieniędzy
Rozpoczęcie procesu inwestowania na rynkach finansowych już samo w sobie stanowi zwykle poważne wyzwanie. Niekiedy jednak inwestorzy dodatkowo i zupełnie niepotrzebnie komplikują sobie życie. Jednak zawsze mogą liczyć na pomocną dłoń wyciągniętą przez doradców inwestycyjnych. Jednak ich wsparcie kosztuje. I często więcej niż powinno.
 
2012-05-07 | 10:45

Ostrożność wskazana z akcjami oferującymi dywidendy

Ostrożność wskazana z akcjami oferującymi dywidendy
Nie jest tajemnicą, że firmy deklarujące wzrost dywidend czy też ich regularne i solidne wypłaty, cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów spragnionych dochodu.
 
2012-04-26 | 11:49

Inwestorzy szukają alternatywnych projektów na rynku nieruchomości

Inwestorzy szukają alternatywnych projektów na rynku nieruchomości
Inwestowanie w tzw. nieruchomości alternatywne staje się powoli przebojem w Europie. Tylko w Wielkiej Brytanii sam rynek mieszkań dla studentów wart jest 20 miliardów funtów.
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności