Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Nie chcemy tworzyć przepowiedni na temat tego, co się stanie ze stopami procentowymi i kiedy, ale wiemy, dużo niższe już nie mogą być. Wiemy też, że mogą pójść bardzo wysoko.
Lori Schock, dyrektor Biura Edukacji i Doradztwa Finansowego
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2012-07-09 | 14:20

EBC życzenie śmierci

Czy wspólną walutę da się jeszcze ocalić? To nie będzie proste, gdyż jej być czy nie być rozgrywa się na trzech płaszczyznach: niepokój w sektorze bankowym, niepokój związany z zadłużeniem krajów strefy euro i problem z konkurencyjnością, powstały w wyniku niekontrolowanego przepływu kapitału w latach 2000 - 2007.
 
2012-07-09 | 14:13

Dania schodzi ze stopą depozytową poniżej zera

Dania schodzi ze stopą depozytową poniżej zera
Ustanawiając stopę depozytową poniżej zera, duński Nationalbanken odzwierciedlił historyczną obniżkę oprocentowania dokonaną przez EBC. Tym samym, zachęcił inwestorów i krajowe banki do szukania bezpiecznych przystani gdzie indziej.
 
2012-07-09 | 13:12

Kto zniszczył kulturę bankowości

Kto zniszczył kulturę bankowości
Jeżeli rządy wyrównują straty poniesione przez banki, klienta przestaje interesować czy bank jest rozważny i godny zaufania. A jeżeli klient ma to gdzieś, to tym bardziej bank.
 
2012-07-09 | 10:01

Boom na obligacje w Azji

Boom na obligacje w Azji
Strumień efektownych transakcji, takich jak IPO czy przejęcia wysycha, ale za to azjatyckie fundusze inwestycyjne mają bardzo dużo pracy przy obligacjach. Popularność papierów o stałej stopie zwrotu wzrasta w miarę spadku zysków gdzie indziej i obaw inwestorów o niestabilność rynku.
 
2012-07-08 | 20:38

Europa: pospolite ruszenie banków, zanim drzwi do długu się zamkną

Europa: pospolite ruszenie banków, zanim drzwi do długu się zamkną
Brać póki dają! Societe Generale, Danske Bank, Intesa Sanpaolo i inne banki podwyższają zadłużenie na rynkach kapitałowych, korzystając z optymizmu rozbudzonego oświadczeniem polityków, że na szczycie UE porozumieli się w sprawie walki z kryzysem. Kto wie, ile czasu drzwi do długu pozostaną otwarte.
 
2012-07-06 | 20:44

Polityka pieniężna i kolejny kryzys

Polityka pieniężna i kolejny kryzys
Niskie stopy procentowe i napływ kapitału, a nie „nadmiar oszczędności” były przyczyną katastrofy w 2008 r. Te same błędy polityki pieniężnej mogą doprowadzić do kolejnego kryzysu.
 
2012-07-06 | 16:57

W końcu krok we właściwa stronę

W końcu krok we właściwa stronę
Niedawno Włochy dwa razy wygrały z Niemcami: na boisku i w Brukseli. Potem przyszedł finał z Hiszpanami i euforia siadła. A ile z tej radości po szczycie UE zostanie za kilka miesięcy? Śmiem wierzyć, że coś zostanie. Ten szczyt był lepszy niż niejeden wcześniej, tylko że gra się wcale nie zmieniła.
 
2012-07-03 | 11:29

Zaczęło się: strefa euro przechodzi pod kuratelę centrali

Zaczęło się: strefa euro przechodzi pod kuratelę centrali
Zobowiązując się do stworzenia unii bankowej, przywódcy unii walutowej rozpoczęli przekazywanie państwowej kontroli nad bankami w ręce ponadnarodowej centrali. Teraz jednak zaczną się schody, czyli negocjacje szczegółów przedsięwzięcia.
 
2012-07-03 | 11:13

Nowy plan regulowania banków strefy euro budzi wątpliwości

Nowy plan regulowania banków strefy euro budzi wątpliwości
Przywódcy europejscy podczas sesji z piątku na sobotę ubiegłego tygodnia zobowiązali się do utworzenia nowej instytucji nadzorującej europejskie banki. Ma to zapobiec rozprzestrzenieniu się kryzysu bankowego z Hiszpanii na inne kraje strefy euro. Na razie propozycje wywołują więcej pytań niż dają odpowiedzi.
 
2012-07-03 | 10:35

Kolejne wielkie wyzwanie dla Europy

Kolejne wielkie wyzwanie dla Europy
Europejscy liderzy znów spotkali się w trybie kryzysowym. Podjęto ważne decyzje. Jednak ponownie wydaje się, że niewiele z nich wyniknie i nie będzie przełomu, potrzebnego do wyrwania się z kryzysu pożerającego wspólną wiarę w historyczną dla regionu integrację.
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności