Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Największym zagrożeniem ze strony Pekinu jest agresywny rozwój kapitalizmu państwowego.
Heriberto Araujo
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
1
2014-10-30 | 16:07

Pod wieloma względami, bogacze są podobni do mnie, czy do ciebie

Pod wieloma względami, bogacze są podobni do mnie, czy do ciebie
Niejeden z nas uważa, że wie, jak myślą bogacze i w czym tu się różnią od normalnych ludzi. Jest wiele opowieści na temat ich życiowych zasad, jednak zbyt często wyłania się z nich obraz plutokratów na przemian z darmozjadami.
 
2014-03-31 | 05:43

Dlaczego coraz więcej Amerykanów zamierza pracować w nieskończoność

Problemy finansowe mogą być jednym z czynników sprawiających, że w pokoleniu powojennego wyżu demograficznego nasila się tendencja do odkładania przejścia na emeryturę do czasu, aż dobije się do 70-tki, a nawet na później. Doradcy finansowi zebrali jednak dane, które świadczą o tym, że problemy finansowe nie są tu jedyną motywacją.
 
2013-10-17 | 11:08

Pieniądze i szczęście – cz. 1

Pieniądze i szczęście – cz. 1
Marcia Fiamengo zapłaciła 200 tys. dol. za sześciominutowy podorbitalny lot na pokładzie Virgin Galactic Richarda Bransona. Anonimowy darczyńca zapłacił z góry za zakupy 50 osób w supermarkecie K-Mart, a potem przy wyjściu rozdawał 50 dol. banknoty. Ktoś mógłby te wydatki uznać za dziwactwo albo marnowanie pieniędzy. Ale tych, co je ponoszą, mogą na długo uszczęśliwić.
 
2013-02-11 | 10:29

Międzynarodowa filantropia jest głównie prywatna

Międzynarodowa filantropia jest głównie prywatna
Aby zrozumieć rolę, jaką prywatna filantropia odgrywa dziś w krajach rozwijających się, trzeba najpierw przyjrzeć się temu, jak te kraje zmieniły się w ciągu ostatnich 30 lat.
 
2013-01-09 | 11:00

Inwestowanie poza schematem to wywieranie większego wpływu

Inwestowanie poza schematem to wywieranie większego wpływu
Brian Berkopec jest inwestorem społecznym. Nie ma ściśle określonych zasad, w co inwestować. Jak sam mówi – robi to „po ludzku”. Interesują go różnorodne biznesy, sektory, lokalizacje. Oczekuje zróżnicowanych wyników. OpenBox, firma, w której jest partnerem, poświęca czas i pieniądze nawet na dobroczynność.
 
2012-11-19 | 11:00

Odpowiedzialne inwestowanie gotowe na wzrost

Odpowiedzialne inwestowanie gotowe na wzrost
Intensywnie rozwija się „inwestowanie z misją”, którego celem jest, oprócz zwrotów finansowych, wywieranie istotnego i wymiernego wpływu na społeczeństwo i środowisko. Coraz bardziej przyciąga uwagę profesjonalnych inwestorów i ludzi zamożnych.
 
2012-10-22 | 15:00

Utrzymuje się trend sprzyjający inwestycjom odpowiedzialnym społecznie

Utrzymuje się trend sprzyjający inwestycjom odpowiedzialnym społecznie
Tradycyjne inwestycje dają dziś słabe zwroty. Inwestorzy zaczynają więc zwracać większą uwagę także na inne na czynniki. Zwłaszcza na to, jaki jest oddźwięk społeczny przedsięwzięć, w które pompują pieniądze, i ich wpływ na środowisko.
 
2012-09-28 | 00:09

Fundacja Sorosa inwestuje w etanolowy projekt w Mozambiku

Grupa non profit, należąca do miliardera i filantropa George’a Sorosa, zainwestowała 6 mld dol. w etanolowy projekt w Mozambiku, który oferuje rodzinom z tego południowoafrykańskiego kraju alternatywę dla trującego węgla.
 
2012-09-21 | 12:00

Charytatywne venture capital? Czemu nie

Charytatywne venture capital? Czemu nie
Władze USA zezwoliły fundacjom charytatywnym na inwestowanie w startupy. W tych ostatnich pracują najbardziej kreatywni i bystrzy wynalazcy, którzy jednak często mają problem z pozyskaniem finansowania. Firmy venture capital stały się bowiem ostrożniejsze i nie kwapią się, by inwestować w raczkujące przedsięwzięcia, gdzie za świetnymi pomysłami niekoniecznie idą produkty nadające się do szybkiej komercjalizacji.
 
1
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności