Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Jeszcze się okaże czy optymizm bez względu na negatywne dane, takie jak wysokie bezrobocie, jest wyrazem samozadowolenia czy przekonania, że najgorsze mamy już za sobą.
Floyd Norris
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2012-09-18 | 16:00

Wielka Brytania: fundusz solarny dla inwestycji emerytalnych

Wielka Brytania: fundusz solarny dla inwestycji emerytalnych
Zamożne osoby, które chcą skorzystać z rosnącego popytu na energię odnawialną, mają do dyspozycji nowy fundusz solarny, pierwszy stworzony z myślą o odkładaniu na emeryturę.
 
2012-09-03 | 14:30

O demografii, oszczędnościach i emeryturze

O demografii, oszczędnościach i emeryturze
Wielu ludzi nie potrafi powiązać siebie tu i teraz, ze sobą z przyszłości, więc nie zawracają sobie głowy odkładaniem pieniędzy dla tych obcych osobników. Co prawda, to prawda: poznaj samego siebie.
 
2012-08-19 | 00:08

Inwestorzy muszą na nowo nauczyć się cierpliwości

Inwestorzy muszą na nowo nauczyć się cierpliwości
Źle się dzieje z giełdami na rozwiniętych rynkach. Spada liczba IPO, zwroty są niskie, długoterminowi inwestorzy odeszli. Paradoksalnie, odpowiedzialni są za to głównie ci, który tradycyjnie wspierają giełdy.
 
2012-08-17 | 10:47

Księgowość, głupcze

Księgowość w USA jest zdecydowanie wadliwa. Nie uwzględnia na przykład pozycji, które spowodowały poważne problemy w sektorze prywatnym w 2001 i 2007 roku. Dziurawy jest także system rachunków, na podstawie których oblicza się krajowe PKB.
 
2012-08-14 | 08:40

USA: niedofinansowane emerytury podkopują całą gospodarkę

USA: niedofinansowane emerytury podkopują całą gospodarkę
Niedofinansowane emerytury to nie tylko problem tych, którzy je pobierają. Obniżają oczekiwania emerytalne obywateli, ale też perspektywy wzrostu. Jeśli nie zostaną wdrożone długoterminowe rozwiązania, gospodarka USA będzie się pogrążać, a wtedy ucierpią miliony Amerykanów w każdym wieku.
 
2012-08-02 | 13:00

Amerykanie: wkrótce wielka wyprzedaż

Amerykanie: wkrótce wielka wyprzedaż
Rozmawiając z chińskimi dygnitarzami, często ostatnio słyszę, iż obawiają się, że Amerykanie przemieszczą w Azji swoje oddziały bardziej na wschód. Odpowiadam wtedy: „Przesuniemy, ale do bazy w San Diego”, bo nie stać nas, żeby być światowym policjantem. Chiny zaś będą musiały częściowo wypełnić tę lukę.
 
2012-07-25 | 15:46

USA: zerowe stopy procentowe zmuszają fundusze do pogoni za zyskiem

USA: zerowe stopy procentowe zmuszają fundusze do pogoni za zyskiem
Bazowe stopy procentowe spadły poniżej 1% już w 20 krajach świata. W USA niedawno pobiły pod tym względem kolejny rekord. Fundusze emerytalne, które dotychczas lokowały pieniądze w obligacjach przebijających inflację o dobre 3%, muszą teraz poszukać wyższych zwrotów z innych inwestycji.
 
2012-07-17 | 15:40

Przestawmy debatę ekonomiczną w USA na współczesne tory

Debata ekonomiczna w Ameryce wygląda jak na zatrzymanym filmie. Z jednej strony, konserwatywni eksperci Mitta Romneya doradzają cięcia wydatków na biednych i cięcia podatków, jakby żyli przed 30 laty, w czasach reaganomiki. Z drugiej strony, Paul Krugman broni prymitywnej wersji keynesizmu, jakbyśmy niczego się nie nauczyli na temat ograniczeń doraźnego stymulowania gospodarki.
 
2012-07-16 | 14:57

USA: klasa średnia potrzebuje koła ratunkowego

USA: klasa średnia potrzebuje koła ratunkowego
Amerykańscy wyborcy chcą wyższych podatków dla najbogatszych i bardziej ambitnych inwestycji w infrastrukturę niż te z 2009 r. Pragną działań, które odbudują klasę średnią.
 
2012-07-12 | 14:24

USA: czy nowy wiek emerytalny to 70?

USA: czy nowy wiek emerytalny to 70?
Owszem, praca dłuższa niż zakłada to obecny wiek przejścia na emeryturę, może być najlepszą drogą, aby zabezpieczyć finansowo swoją przyszłość. Być może jednak nie trzeba będzie pracować aż tak długo, jak niektórzy się obawiają.
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności