Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Dlaczego Nobel nadal jest najważniejszą nagrodą? Nowe, megawartościowe nagrody od miliarderów z branży technologicznej po prostu nie posiadają takiej samej historii i mitologii.
Anjana Ahuja
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2014-01-14 | 05:37

Statystyki są alarmujące. Polsce grozi "emerytalne tsunami"

Młode pokolenie, którego przedstawicieli drastycznie brakuje, już niedługo nie będzie w stanie zapracować na utrzymanie starszych osób - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". Coraz głośniej mówi się o "emerytalnym tsunami".
 
2014-01-09 | 15:04

Młodzi dostaną w spadku bogactwo lub ubóstwo

Młodzi dostaną w spadku bogactwo lub ubóstwo
Dziedziczenie to dla 50-latka upokarzający sposób na uzyskanie emerytury. „Tłusty spadek może okazać się najlepszym rozwiązaniem dla generacji, która dorastała pod rządami Margaret Thatcher, skoro perspektywa przyzwoitych dochodów na emeryturze jest coraz bardziej ponura”, pisze Financial Times.
 
2014-01-09 | 14:09

Solidny dochód do końca życia

Solidny dochód do końca życia
Podczas gdy pokolenie powojennego wyżu demograficznego stopniowo przechodzi na emeryturę, rośnie zapotrzebowanie na planowanie oszczędności emerytalnych przez doradców finansowych. Zajmiemy się tu problem zapewnienia solidnych dochodów do końca życia.
 
2013-12-31 | 09:08

Dryfujemy w kierunku greckiego scenariusza

Dryfujemy w kierunku greckiego scenariusza
Z Ryszardem Petru, przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich, rozmawiał Szymon Szadkowski.
 
2013-12-31 | 00:28

USA: Prawie 70% samozatrudnionych nie oszczędza wystarczająco na emeryturę

Praca na własny rachunek daje wiele wolności, ale także zwiększa finansową odpowiedzialność.
 
2013-12-31 | 00:26

Balcerowicz: prezydent powinien powstrzymać wywłaszczenie

Balcerowicz: prezydent powinien powstrzymać wywłaszczenie
Zdaniem Leszka Balcerowicza, prezydent Bronisław Komorowski powinien powstrzymać "wywłaszczenie" spowodowane zmianami w systemie emerytalnym i przesunięciem środków z OFE do ZUS.
 
2013-12-27 | 11:02

Japonia: Państwowy fundusz emerytalny powinien pozbyć się części obligacji i stworzyć zarząd

Japonia: Państwowy fundusz emerytalny powinien pozbyć się części obligacji i stworzyć zarząd
Największy na świecie fundusz emerytalny powinien zredukować ilość posiadanych, krajowych obligacji i stworzyć radę dyrektorów, aby zastąpić obecną strukturę zarządzania – uważa Takatoshi Ito, szef grupy doradzającej japońskim prawodawcom w kwestii alokowania funduszy emerytalnych.
 
2013-12-16 | 11:03

Starzy i spłukani, czyli 6 wymówek, żeby nie oszczędzać na emeryturę

Starzy i spłukani, czyli 6 wymówek, żeby nie oszczędzać na emeryturę
Oszczędzanie na emeryturę może się wydawać niemożliwe, zwłaszcza jeśli twoje rachunki piętrzą się pod sufit. Jednak, choć dziś ponosisz różne koszty, wcale to nie znaczy, że nie powinieneś planowo przygotować się na przyszłość.
 
2013-12-14 | 16:47

Nie bój się emerytury, otwórz się na możliwości

Wiele osób boi się emerytury, gdyż dla nich oznacza ona prawdziwy początek starości. Widzą ten okres jako walkę o wypełnienie dołującej pustki. To prawda, problemy zdrowotne i kłopoty z pamięcią są już wtedy częste, ale jeśli zawęzimy do tego nasze postrzeganie starości, ominie nas zaskakująco intensywne życie.
 
2013-12-14 | 12:03

Nowa strategia inwestowania na emeryturze wznieca dyskusję

Nowa strategia inwestowania na emeryturze wznieca dyskusję
Wade D. Pfau, autor książek o planowaniu finansowym i profesor w The American College, oraz Michael Kitces, partner i dyrektor ds. badań w Pinnacle Advisory Group, opublikowali parę tygodni temu artykuł „Zmniejszanie ryzyka emerytalnego, dzięki zwiększaniu zaangażowania w akcje”. Tekst ten stawia na głowie konwencjonalną strategię, dotyczącą dochodów na emeryturze.
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności