Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Czas - twoja największa przewaga inwestycyjna. Jeśli Wall Street myśli o najbliższych 10 miesiącach, a ty myślisz o najbliższych 10 latach, to sprawa zamknięta - to właśnie twoja przewaga.
Morgan Housel
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2012-06-11 | 11:27

Bankowy plan Brukseli: kredytodawców ratować mają inwestorzy

Bankowy plan Brukseli: kredytodawców ratować mają inwestorzy
Unia Europejska przygotowała zmiany w przepisach, dzięki którym w przyszłości koszty ratowania upadających banków będą ponosić inwestorzy, a nie podatnicy. To pierwszy krok do unii bankowej.
 
2012-06-11 | 10:55

Strach ma już zbyt wielkie oczy

Strach ma już zbyt wielkie oczy
Rozwinięte gospodarki pogrążone są w poważnej depresji, co gorsza to właśnie strefa euro może być źródłem ich kolejnych kłopotów. Zachodni politycy popełniają coraz poważniejsze błędy, nasilając strach i jego skutki.
 
2012-06-11 | 10:49

Propozycja ściślejszej współpracy międzybankowej w Europie.

Propozycja ściślejszej współpracy międzybankowej w Europie.
Europejscy politycy, będący pod coraz większą presją, także tą pochodzącą z rynków finansowych, zrobili krok do przodu w celu wzmocnienia unijnego systemu bankowego. Postanowili porzucić krajowe prerogatywy, proponując bardziej zwarty, wspólny system bankowy.
 
2012-06-11 | 10:44

Przyszłość nie należy do dużych banków

Przyszłość nie należy do dużych banków
Cudowne dni wielkich konglomeratów finansowych kończą się. Dziś zaledwie 10 uniwersalnych instytucji finansowych kontroluje 75 proc. aktywów. Są za duże, by upaść. Wielu więc wnioskuje, że nadal będą dominować. Czyżby?
 
2012-06-11 | 10:10

Czas by Pekin sypnął groszem

Wysoka fala, wznosząca chińską gospodarkę od prawie dwóch dziesięcioleci, zaczyna opadać. Warren Buffet ostrzegł kiedyś, że widok, jaki się wyłoni, może być nieprzyjemny: zaskakująco wiele firm pływa na golasa.
 
2012-06-06 | 09:40

Nieznośna lekkość zadłużania się

Nieznośna lekkość zadłużania się
Każde pokolenie ma pokusę, by pożyczać pieniądze od przyszłego i wydawać na siebie. Ale, aż do dziś, żadna generacja w Ameryce nie robiła tego w takim stopniu, jak my. Dlaczego?
 
2012-06-05 | 10:47

Europa pożycza w USA

Europa pożycza w USA
Po ostatnim zamieszaniu w Europie, odważniejsze firmy omijają banki i inwestorów w regionie i zapożyczają się w USA. Europejskie przedsiębiorstwa pożyczyły ok. 14.4 mld euro na amerykańskim rynku kredytów lewarowanych – ponad dwukrotnie więcej niż przez cały 2011 r.
 
2012-06-04 | 11:34

Lekcje ratownictwa bankowego

Lekcje ratownictwa bankowego
Pogrążona w kryzysie Europa uważnie przygląda się teraz bankom hiszpańskim. Potrzebują pieniędzy, ale premier Mariano Rajoy zdecydowanie sprzeciwia się ich dodrukowi. Niedawne akcje ratowania banków w USA i EU dostarczyły pięciu lekcji, z których Hiszpanie mogliby się wiele nauczyć – komentuje „The Wall Street Journal”.
 
2012-05-29 | 13:27

Dyrektor hiszpańskiego banku centralnego ostrzega: nasz kraj pogrąża się w recesji

Dyrektor hiszpańskiego banku centralnego ostrzega: nasz kraj pogrąża się w recesji
Hiszpania pogrąża się w recesji gospodarczej i znajduje się w bardzo szczególnej sytuacji, ostrzega dyrektor hiszpańskiego banku centralnego po tym jak dwukrotnie wzrosły koszty jego rządowych obligacji, a Międzynarodowy Fundusz Walutowy zasugerował zastanowienie się nad korektą podatkową.

– z Madrytu dla „The Wall Street Journal” relacjonują David Roman i Emese Bartha.
 
2012-05-29 | 09:23

Strata pieniędzy to nie przestępstwo

Strata pieniędzy to nie przestępstwo
Na wieść o tym, że amerykański bank J.P. Morgan stracił dwa miliardy dolarów w wyniku kiepsko pomyślanych transakcji rynkowych, ustawodawcy, politycy i reporterzy dostali ataku histerii. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd już bada, czy nie doszło do złamania prawa. Pytanie brzmi, dlaczego niby miałoby nas to obchodzić? To złe wieści dla udziałowców banku i jego zarządu, więc skąd nagle to gwałtowne zainteresowanie ze strony polityków i mediów?
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności