Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Śledzenie trendów to przeżytek, ponieważ trendy nigdy na dobre się nie rozkręcają.
John Taylor
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2012-04-23 | 11:48

Nowe standardy prowadzące do redukcji zysków

Nowe standardy prowadzące do redukcji zysków
Zmiany wprowadzane w Międzynarodowych Standardach Rachunkowości uderzą w firmy stosujące tzw. regułę korytarzową.
 
2012-04-20 | 10:03

Społecznościowe kredyty rzucają bankom rękawicę

Społecznościowe kredyty rzucają bankom rękawicę
Internetowe serwisy pożyczkowe zdobywają coraz większą popularność. Społecznościowe kredyty (social lending) to odpowiedź na drożejące usługi bankowe, wysokooprocentowane kredyty i lekceważenie przez banki tzw. zwykłych ludzi.
 
2012-04-20 | 09:56

Pracownicy ECB domagają się ochrony przed skutkami inflacji

Pracownicy ECB domagają się ochrony przed skutkami inflacji
Pracownicy Europejskiego Banku Centralnego we Frankfurcie domagają się ochrony swoich emerytur przed inflacją i spadkiem ich realnej wartości – pisze Ralph Atkins z „The Financial Times”.
 
2012-04-19 | 11:37

Kup tanio, sprzedaj drogo

Kup tanio, sprzedaj drogo
Amerykańska giełda otwiera szeroko swoje drzwi dla mniejszych inwestorów. Liczne innowacje i modernizacje systemu, jak na przykład internetowe platformy transakcyjne, mają za zadanie wyrównywać szanse wśród wszystkich uczestników rynku akcji.
 
2012-04-19 | 11:30

Czy maklerzy oferują atrakcyjne idee inwestycyjne?

Czy maklerzy oferują atrakcyjne idee inwestycyjne?
Czy maklerzy są w stanie pomóc zarządzającym funduszami inwestycyjnymi, oferując im opłacalne pomysły na transakcje inwestycyjne? Sektor finansowy redukuje zatrudnienie i ogranicza swoją dotychczasową ofertę, stąd coraz trudniej o maklerskie rekomendacje, ale za to poprawia się ich skuteczność. Pojawiają się też firmy i dokładniejsze narzędzia pozwalające na bardziej szczegółowe analizy dodatkowej wartości oferowanej przez poszczególne biura maklerskie.
 
2012-04-18 | 09:22

Prawdziwa przyczyna nierówności dochodów

Prawdziwa przyczyna nierówności dochodów
Analizy zobowiązań podatkowych w krajach wysoko rozwiniętych wykazują, że USA posiadają najbardziej postępowy system podatków dochodowych na świecie – piszą Phill Gramm i Steve McMillin na łamach „The Wall Street Journal”.
 
2012-04-17 | 11:45

Uwaga na rosnące długi gospodarstw domowych

Poważnym zagrożeniem dla światowej gospodarki jest rosnące zadłużenie gospodarstw domowych. Waga problemu jest tak duża, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy uznał go za równie niebezpieczny jak kryzys zadłużenia państw w strefie euro.
 
2012-04-16 | 23:23

Jaka formuła inwestycyjna jest najkorzystniejsza?

Jaka formuła inwestycyjna jest najkorzystniejsza?
Nowe badanie oparte na wynikach indeksu pięciuset największych amerykańskich spółek giełdowych (S&P 500) z ostatnich czterdziestu lat wykazało, że prosta formuła równomiernego udziału poszczególnych spółek jako składników portfela inwestycyjnego przynosi lepsze wyniki niż formuła uzależniająca strukturę portfela od ich wartości rynkowej lub ceny.
 
2012-04-16 | 11:15

Jeden wskaźnik to nie wszystko

Jeden wskaźnik to nie wszystko
Popularny wskaźnik C/Z pozwala każdemu łatwo obliczyć, czy akcje danego przedsiębiorstwa warto kupić i ile są warte. Wystarczyło nie spać na lekcjach matematyki, wiedzieć, czym jest iloraz i można poczuć się jak prawdziwy giełdowy analityk. Tylko czy do rzetelnej wyceny wartości całej spółki giełdowej wystarczy tylko ten jeden wskaźnik?
 
2012-04-13 | 11:14

Czy opłaca się inwestować w obligacje wysokodochodowe?

Czy opłaca się inwestować w obligacje wysokodochodowe?
Obligacje wysokodochodowe, zwane również „śmieciowymi”, powszechnie uważa się za ryzykowne. Jednak w pierwszym kwartale 2012 roku, według danych EPFR Global, w korporacyjne fundusze obligacji wysokodochodowych zainwestowano 30,7 miliarda dolarów. Biorąc pod uwagę, że rekordowa suma roczna z 2009 wyniosła 31,8 miliarda, jest to imponujący wynik. Pytanie brzmi: co obudziło w inwestorach ten szał kupowania?
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności