Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Świat, w którym żyjemy, jest niezwykle skomplikowany i z reguły o wiele trudniej się w nim poruszać niż myślimy czy zakładamy.
Robert Seawright
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2014-08-01 | 16:09

Dla biur maklerskich twój interes nie jest najważniejszy

Dla biur maklerskich twój interes nie jest najważniejszy
„Standard powierniczy” mówi, że doradcy finansowi mają kierować się, przede wszystkim, interesem klienta. Może on jednak ugrzęznąć w legislacyjnych przepychankach. Dopóki rynek rośnie, Kongres, departament pracy i Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nie przejmują się standardem powierniczym, a klienci niewiele o nim wiedzą.
 
2014-08-01 | 12:03

Duże spadki w USA po danych makro z USA i strefy euro

Czwartek na Wall Street przyniósł spadki po danych na temat inflacji w strefie euro oraz z rynku pracy w USA. Do sprzedaży akcji skłaniać mogło inwestorów również kilka rozczarowujących raportów kwartalnych amerykańskich korporacji.
 
2014-07-31 | 12:06

Sprawdź swoją tolerancję ryzyka i oceń mieszankę swych aktywów

Sprawdź swoją tolerancję ryzyka i oceń mieszankę swych aktywów
Ostatnie pięć lat na amerykańskiej giełdzie do imponująca droga w górę, ale wielu inwestorów martwi się, że rozczarowujące zyski firm, drgawki z powodu europejskich banków albo inne nowiny mogą wkrótce zakończyć całą zabawę. Nie czekajcie, aż uderzy kolejny kryzys.
 
2014-07-31 | 10:08

Małżeński plan inwestycyjny

Małżeński plan inwestycyjny
Rozmaite badania wykazały, że płeć wpływa na tolerancję ryzyka: mężczyźni mają tendencję do podejmowania większego ryzyka, niż kobiety. W przypadku małżeństw, może to prowadzić do konfliktów.
 
2014-07-30 | 18:04

Holandia: Przepaść między bogatymi i resztą wznieciła nową dyskusję o podatkach

Holandia: Przepaść między bogatymi i resztą wznieciła nową dyskusję o podatkach
Jeśli jest jakiś kraj dumny ze swych wysiłków na rzecz zwalczania nierówności, to jest nim Holandia. Przed opodatkowaniem, dochody są tu, mniej więcej, tak wypaczone, jak w USA, ale rząd je „poszatkował” i teraz są wśród najbardziej egalitarnych na świecie. Nie można tego jednak powiedzieć o podziale bogactwa. Należy do najbardziej nierównych w Europie. To, plus książka Thomasa Piketty’ego „Kapitał w XXI wieku”, wznieciło na nowo debatę na temat nierówności w Holandii.
 
2014-07-30 | 00:22

Fatalne prognozy: w Polsce może zniknąć 56 proc. miejsc pracy

Onet. Najważniejsze doniesienia gospodarcze mijającego tygodnia to olbrzymia dziura w bilansie Orlenu i spisanie Możejek na straty, zaskakująco słabe dane na temat sprzedaży detalicznej oraz spadające bezrobocie do poziomu najniższego od 2,5 roku. Ale dla rynku pracy są też bardzo niepokojące wieści – w najbliższych dekadach może zniknąć 56 proc. stanowisk pracy z powodu komputeryzacji.
 
2014-07-29 | 16:09

Nierówności dochodów maleją w Polsce i rosną w Europie

Nierówności dochodów maleją w Polsce i rosną w Europie
W świetle statystyk Eurostatu Polska jest krajem, w którym nierówności dochodów osobistych do dyspozycji niczym nie wyróżniają się na tle krajów Unii Europejskiej i krajów EFTA (Norwegii, Szwajcarii i Islandii).
 
2014-07-29 | 10:04

Madryt przeciwko MFW

Madryt przeciwko MFW
W zeszłym miesiącu Madryt obniżył stawki podatków od osób fizycznych i prawnych, uprościł system podatków dochodowych od osób fizycznych i obiecał zlikwidować kruczki prawne. To niejedyna dobra wiadomość: rząd przewiduje, że w 2014 r. gospodarka wzrośnie, co będzie miłą odmianą po tym, jak w latach 2009-2013 PKB Hiszpanii skurczył się o 0,93%. A co tymczasem robią oszczędnościowe megiery z MFW? Żądają podwyżki podatków!
 
2014-07-28 | 10:05

Brytyjczycy uzależnieni od samochodu… dużo mniej niż Polacy?

Brytyjczycy uzależnieni od samochodu… dużo mniej niż Polacy?
Brytyjski „The Telegraph” opisał najbardziej „usamochodowione” miasto na Wyspach jakim jest 10–tysięczne Fareham na południu kraju. Gdy jednak porównać liczby okazuje się, że w Polsce pod tym względem jest gorzej. Dużo gorzej.
 
2014-07-25 | 12:02

Superbogacze martwią się, że majątek zabija w ich dzieciach ambicję

Superbogacze martwią się, że majątek zabija w ich dzieciach ambicję
Mogłoby się wydawać, że współcześni superbogacze, z milionami, jeśli nie miliardami na koncie, nie mają ziemskich zmartwień. Lecz nowe badanie pokazuje, że trapią ich różne obawy, a wśród pięciu największych i najpowszechniejszych jest lęk, iż fortuna zabije w ich dzieciach ambicję.
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności