Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Świat, w którym żyjemy, jest niezwykle skomplikowany i z reguły o wiele trudniej się w nim poruszać niż myślimy czy zakładamy.
Robert Seawright
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2014-02-17 | 13:08

Gra pozorów

Gra pozorów
Telewizje biznesowe CNBC, Fox i tym podobne, w pasmach o niskiej oglądalności często pokazują niby ekspertów, aby wypełnić czas opiniami o wydarzeniach, najnowszych danych i nieustającej aktywności rynku. Rozmówcy ci zazwyczaj ignorują rzeczywistość i przechodzą do dowodzenia swoich racji.
 
2014-02-14 | 18:07

Bitcoin?

Bitcoin?
10 tys. dol. zainwestowane rok temu w bitmonety, dzisiaj byłoby warte około 500 tys. dol. Ta „wirtualna waluta” poszła przez rok do góry o jakieś 5000%. I to uwzględniając jej 30% spadek w ostatnich miesiącach. Zyski, jakie daje Bitcoin, to główny temat rozmów na przyjęciach. Bo fajnie jest sobie pogadać.
 
2014-02-14 | 14:02

Gdy dezorganizacja napotyka regulację

Gdy dezorganizacja napotyka regulację
Nick Dunbar zatytułował swą ostatnią notkę „Destrukcyjne modele biznesowe, Uber i katastrofy lotnicze”. Pisze w niej, że ostatnia lawina innowacji dotyczy mocno regulowanych sektorów. Podaje przykłady spółek niefinansowych: świadczącej usługi taksówkarskie (Uber) i hotelowe (Airbnb), a także małej firmy lotniczej Manx2. Ta ostatnia już nie istnieje, wskutek katastrofy lotniczej, w której zginęło 2 pilotów i 4 pasażerów.
 
2014-02-12 | 19:02

Ta wirtualna waluta to żart, a ludzie i tak pompują w nią gotówkę

Ta wirtualna waluta to żart, a ludzie i tak pompują w nią gotówkę
Zapomnijcie o Bitcoinie. Najnowsza gorąca kryptowaluta nazywa się Dogecoin i rozpoczęła swój cyfrowy żywot jakieś 2 miesiące temu, jako żartobliwy tweet 26-letniego Australijczyka, Jacksona Palmera.
 
2014-02-12 | 13:02

Internetowe epidemie

Internetowe epidemie
Najmłodsi użytkownicy serwisów społecznościowych uważają Facebook za stetryczały i przenoszą się do konkurencji. Czy nowi barbarzyńcy podbiją społecznościowe królestwo Marka Zuckerberga?
 
2014-02-10 | 15:08

Nadzieja na przyszłość

Nadzieja na przyszłość
Niemal każdy szkolny chór regularnie przygotowuje utwór nawiązujący do panujących, choć czasem nieco już nieaktualnych, trendów muzycznych (za moich czasów, były to elementy „hardrockowe”). Słowa, z kolei, to zwykle poważna i miałka oda do młodych, zdolnych stworzyć świetlane jutro. Ta z moich szkolnych lat nosiła tytuł „Nadzieja na przyszłość”.
 
2014-02-06 | 13:03

Za treści w internecie będziemy płacić coraz częściej – "Gazeta Wyborcza" wprowadza nowy "paywall"

Za treści w internecie będziemy płacić coraz częściej – "Gazeta Wyborcza" wprowadza nowy "paywall"
Płatność za dostęp do treści w sieci? To wcale nie przyszłość, a już rzeczywistość – wielu wydawców z całego świata zdecydowało się już jakiś czas temu pobierać opłaty za dostęp do artykułów i wiadomości publikowanych na łamach stron internetowych lub będących częścią gazety w formie cyfrowej. W tym roku dołączą do stawki kolejne pisma. Jakby tego było mało, to za drukowanymi periodykami zaczynają podążać serwisy internetowe.
 
2014-01-28 | 14:06

Bitcoin: kim jest twórca cyfrowej waluty?

Bitcoin: kim jest twórca cyfrowej waluty?
Twórca cyfrowej waluty, której jedna „moneta” jeszcze niedawno kosztowała średnią polską pensję, wciąż pozostaje anonimowy. Kto stoi za bitcoinem? Ostatnio pojawiły się pewne przypuszczenia. Tymczasem nad Wisłą bitcoinem zapłacić możemy nie tylko w knajpie, ale również za wczasy agroturystyczne czy korepetycje z fizyki.
 
2014-01-22 | 14:07

Dlaczego nienawidzę serwisów w stylu Seeking Alpha

Dlaczego nienawidzę serwisów w stylu Seeking Alpha
Mnóstwo dziennikarzy biznesowych to palanty. Nie jestem pewien, czy w prasie ekonomicznej jest ich proporcjonalnie więcej, niż gdzie indziej, ale spokojnie mogą być w czołówce. Oczywiście, wielu z nich zaciera ręce, widząc, jak akcje idą górę lub w dół (zwykle w dół). Jednak szanuję ich. Mogę się z nimi nie zgadzać (z pewnością mają skłonność do podawania złych informacji), ale niemal wszyscy w moim wizytowniku (nawet palanty) pracują na wspólne dobro.
 
2014-01-20 | 17:04

Czego dokonali bohaterowie blogosfery

Czego dokonali bohaterowie blogosfery
Kusi, by stworzyć własną listę blogerów-bohaterów, lecz zamiast tego, chciałbym zwrócić waszą uwagę na to, jak cała finansowa blogosfera wpłynęła na rynki, inwestowanie i dziennikarstwo finansowe. Moim zdaniem, blogi zyskały z czasem ogromne przełożenie na nowoczesne finanse.
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności