Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
"Morze pesymizmu" to nic fajnego, bo zbyt wielu ludzi się stresuje. Musicie jednak przyznać, że lepiej kupować, kiedy wszyscy są zdenerwowani, niż przyłączyć się do imprezy, kiedy osiągnęła już etap przybijania piątek i wzajemnego poklepywania się po plecach.
David Fuller
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2012-08-02 | 10:38

FED ma powody, by wstrzymać ogień

FED ma powody, by wstrzymać ogień
Przedstawiciele dwóch najpotężniejszych banków centralnych zbiorą się w tym miesiącu na posiedzeniach, na których ma być ustalona przyszła polityka pieniężna. Ekonomiści, przyglądający się temu w napięciu, wciąż słyszą słowa prezesa EBC, Maria Draghiego: „za wszelką cenę”.
 
2012-08-02 | 10:01

USA: zbliża się finansowy sąd ostateczny

USA: zbliża się finansowy sąd ostateczny
Przez 42 lata pracy jako analityk inwestycyjny nie widziałem, by inwestorzy stawiali czoła tylu zagrożeniom, co teraz.
 
2012-07-24 | 15:23

Jak działać: na krótką czy na dłuższą metę?

Jak działać: na krótką czy na dłuższą metę?
Redukcja deficytu to na dłuższą metę przedsięwzięcie godne pochwały, jednak długoterminowa polityka ekonomiczna powinna składać się z serii planów krótkoterminowych. Dlatego, zanim uda nam się zmniejszyć deficyt, konieczne będzie jego zwiększenie.
 
2012-07-19 | 15:06

Jak stworzyć nowe miejsca pracy w Europie

Jak stworzyć nowe miejsca pracy w Europie
Premier Hiszpanii, Mariano Rajoy, zaproponował niedawno czwartą (od grudnia, kiedy objął urząd) rundę cięcia wydatków i podwyższania podatków. Wypełnia zalecenia MFW i Brukseli, jednak, skoro dotychczasowa polityka zwiększyła bezrobocie do 24%, może by lepiej zmienił taktykę.
 
2012-07-17 | 15:40

Przestawmy debatę ekonomiczną w USA na współczesne tory

Debata ekonomiczna w Ameryce wygląda jak na zatrzymanym filmie. Z jednej strony, konserwatywni eksperci Mitta Romneya doradzają cięcia wydatków na biednych i cięcia podatków, jakby żyli przed 30 laty, w czasach reaganomiki. Z drugiej strony, Paul Krugman broni prymitywnej wersji keynesizmu, jakbyśmy niczego się nie nauczyli na temat ograniczeń doraźnego stymulowania gospodarki.
 
2012-07-17 | 14:20

Politycznie i prywatnie

Ważnym elementem obecnej kampanii prezydenckiej w USA jest wyciąganie różnych informacji o życiu prywatnym Mitta Romneya, rywala Baracka Obamy. Część komentatorów to krytykuje, twierdząc, że z walki dwóch polityków robi się walkę biednych i bogatych. Innych oburza, że przedmiotem dyskusji są kwestie osobiste, a nie publiczne. Ani jedni, ani drudzy nie podchodzą do sprawy realistycznie.
 
2012-07-16 | 14:57

USA: klasa średnia potrzebuje koła ratunkowego

USA: klasa średnia potrzebuje koła ratunkowego
Amerykańscy wyborcy chcą wyższych podatków dla najbogatszych i bardziej ambitnych inwestycji w infrastrukturę niż te z 2009 r. Pragną działań, które odbudują klasę średnią.
 
2012-07-11 | 14:44

Oto prawdziwe fiskalne urwisko

Oto prawdziwe fiskalne urwisko
Amerykańskie media mają nową fiksację: „fiskalne urwisko” z którego kraj skoczy w styczniu 2013 r. Start rozłożonych na 10 lat cięć budżetowych o wartości 10 bln dol. zbiegnie się wtedy z wygaśnięciem obniżek podatków z czasów Busha. Oba wydarzenia naraz mają upośledzić wzrost gospodarczy, a nawet spowodować nawrót recesji. Wygląda na to, że media przestraszyły się wyboju, a nie widzą naprawdę niebezpiecznego urwiska.
 
2012-07-09 | 10:06

Najbardziej sensowny podatek

Najbardziej sensowny podatek
Najlepsza polityka klimatyczna świata staje się jeszcze lepsza: w Kolumbii Brytyjskiej podatek od zawartości węgla w spalanych paliwach kopalnych wzrósł z 25 do 30 dol. za tonę CO2. To dobra wiadomość nie tylko dla zielonych, ale dla wszystkich mieszkańców tej kanadyjskiej prowincji.
 
2012-07-05 | 11:39

We Francji konieczne są „bezprecedensowe” cięcia wydatków

We Francji konieczne są „bezprecedensowe” cięcia wydatków
Rząd socjalistów we Francji musi dokonać „ogromnych cięć wydatków publicznych i unikać dalszego podkopywania słabnącej konkurencyjności, czyli przestać podnosić podatki dla ratowania budżetu – stwierdził krajowy audytor.
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności