Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Kościół to firma, która ma kłopoty. Może tak właśnie powinien się zachowywać.
Bill Keller
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2012-08-02 | 10:38

FED ma powody, by wstrzymać ogień

FED ma powody, by wstrzymać ogień
Przedstawiciele dwóch najpotężniejszych banków centralnych zbiorą się w tym miesiącu na posiedzeniach, na których ma być ustalona przyszła polityka pieniężna. Ekonomiści, przyglądający się temu w napięciu, wciąż słyszą słowa prezesa EBC, Maria Draghiego: „za wszelką cenę”.
 
2012-08-02 | 10:01

USA: zbliża się finansowy sąd ostateczny

USA: zbliża się finansowy sąd ostateczny
Przez 42 lata pracy jako analityk inwestycyjny nie widziałem, by inwestorzy stawiali czoła tylu zagrożeniom, co teraz.
 
2012-07-24 | 15:23

Jak działać: na krótką czy na dłuższą metę?

Jak działać: na krótką czy na dłuższą metę?
Redukcja deficytu to na dłuższą metę przedsięwzięcie godne pochwały, jednak długoterminowa polityka ekonomiczna powinna składać się z serii planów krótkoterminowych. Dlatego, zanim uda nam się zmniejszyć deficyt, konieczne będzie jego zwiększenie.
 
2012-07-19 | 15:06

Jak stworzyć nowe miejsca pracy w Europie

Jak stworzyć nowe miejsca pracy w Europie
Premier Hiszpanii, Mariano Rajoy, zaproponował niedawno czwartą (od grudnia, kiedy objął urząd) rundę cięcia wydatków i podwyższania podatków. Wypełnia zalecenia MFW i Brukseli, jednak, skoro dotychczasowa polityka zwiększyła bezrobocie do 24%, może by lepiej zmienił taktykę.
 
2012-07-17 | 15:40

Przestawmy debatę ekonomiczną w USA na współczesne tory

Debata ekonomiczna w Ameryce wygląda jak na zatrzymanym filmie. Z jednej strony, konserwatywni eksperci Mitta Romneya doradzają cięcia wydatków na biednych i cięcia podatków, jakby żyli przed 30 laty, w czasach reaganomiki. Z drugiej strony, Paul Krugman broni prymitywnej wersji keynesizmu, jakbyśmy niczego się nie nauczyli na temat ograniczeń doraźnego stymulowania gospodarki.
 
2012-07-17 | 14:20

Politycznie i prywatnie

Ważnym elementem obecnej kampanii prezydenckiej w USA jest wyciąganie różnych informacji o życiu prywatnym Mitta Romneya, rywala Baracka Obamy. Część komentatorów to krytykuje, twierdząc, że z walki dwóch polityków robi się walkę biednych i bogatych. Innych oburza, że przedmiotem dyskusji są kwestie osobiste, a nie publiczne. Ani jedni, ani drudzy nie podchodzą do sprawy realistycznie.
 
2012-07-16 | 14:57

USA: klasa średnia potrzebuje koła ratunkowego

USA: klasa średnia potrzebuje koła ratunkowego
Amerykańscy wyborcy chcą wyższych podatków dla najbogatszych i bardziej ambitnych inwestycji w infrastrukturę niż te z 2009 r. Pragną działań, które odbudują klasę średnią.
 
2012-07-11 | 14:44

Oto prawdziwe fiskalne urwisko

Oto prawdziwe fiskalne urwisko
Amerykańskie media mają nową fiksację: „fiskalne urwisko” z którego kraj skoczy w styczniu 2013 r. Start rozłożonych na 10 lat cięć budżetowych o wartości 10 bln dol. zbiegnie się wtedy z wygaśnięciem obniżek podatków z czasów Busha. Oba wydarzenia naraz mają upośledzić wzrost gospodarczy, a nawet spowodować nawrót recesji. Wygląda na to, że media przestraszyły się wyboju, a nie widzą naprawdę niebezpiecznego urwiska.
 
2012-07-09 | 10:06

Najbardziej sensowny podatek

Najbardziej sensowny podatek
Najlepsza polityka klimatyczna świata staje się jeszcze lepsza: w Kolumbii Brytyjskiej podatek od zawartości węgla w spalanych paliwach kopalnych wzrósł z 25 do 30 dol. za tonę CO2. To dobra wiadomość nie tylko dla zielonych, ale dla wszystkich mieszkańców tej kanadyjskiej prowincji.
 
2012-07-05 | 11:39

We Francji konieczne są „bezprecedensowe” cięcia wydatków

We Francji konieczne są „bezprecedensowe” cięcia wydatków
Rząd socjalistów we Francji musi dokonać „ogromnych cięć wydatków publicznych i unikać dalszego podkopywania słabnącej konkurencyjności, czyli przestać podnosić podatki dla ratowania budżetu – stwierdził krajowy audytor.
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności