Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Oto kwestie, które dla wielu Amerykanów zmienią dynamikę emerytur: wydłużająca się średnia życia, rosnące wraz z wiekiem koszty medyczne, malejące w stosunku do historycznej średniej oprocentowania bezpiecznych wypłat oszczędności.
Dan Richards
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2013-01-11 | 09:00

Kongres unika urwiska, robiąc Amerykanów w balona

Kongres unika urwiska, robiąc Amerykanów w balona
Z wyjątkiem redakcji New York Timesa, wszyscy na tej planecie zrozumieli, że rząd USA musi ciąć wydatki lub zwiększyć podatki, albo zrobić obie te rzeczy naraz. Zamiast tego jednak, władze federalne właśnie zrobiły dokładnie na odwrót: zawarły umowę, która zwiększa wydatki i zmniejsza podatki.
 
2013-01-10 | 17:00

Przyszłość globalnej gospodarki

Przyszłość globalnej gospodarki
U progu nowego roku, wciąż w cieniu finansowego i gospodarczego kryzysu, musimy określić, czego potrzebuje światowa gospodarka.
 
2013-01-07 | 12:00

USA: kapitalizm kolesiów górą

USA: kapitalizm kolesiów górą
Podwyżki podatków dotyczą wszystkich, poza grupą uprzywilejowanych bogaczy.
 
2012-12-27 | 18:00

Dlaczego Obama nie celuje już w 250 tys. dol. dochodu podatnika

Barack Obama znajduje się pod presją lewego skrzydła swojej partii, by, mimo oporu Republikanów w Izbie Reprezentantów, podnieść skrajne stawki podatku od dochodu. Ale prezydent wykazuje elastyczność w negocjacjach ze spikerem Izby, Johnem Boehnerem. Dzięki temu, może osiągnąć porozumienie, które pozwoli uniknąć surowych oszczędności i stworzy szansę reformy podatkowej w przyszłym roku.
 
2012-12-23 | 08:00

Gospodarka USA w przyszłym roku zwolni tempo

Gospodarka USA w przyszłym roku zwolni tempo
Niezależnie od tego, czy Demokraci i Republikanie dojdą do porozumienia, Amerykę czeka w przyszłym roku spowolnienie. Wynik negocjacji wpłynie jedynie na jego skalę.
 
2012-12-19 | 13:00

USA: uciekając przed fiskalnym urwiskiem

USA: uciekając przed fiskalnym urwiskiem
Budżet USA zbliża się do fiskalnego urwiska. Jeśli do końca roku nie będzie porozumienia w Kongresie, w Amerykę uderzy kombinacja automatycznych podatków i cięć budżetowych, która pogrąży ją w depresji gospodarczej. Ale od urwiska nie ma ucieczki.
 
2012-12-19 | 10:00

Mit ekonomicznych oszczędności

Mit ekonomicznych oszczędności
Wielu polityków i komentatorów, takich jak Paul Krugman, uważa, że problemem Europy są oszczędności, czyli niedostateczne wydatki rządowe. Ich redukcja prowadzi bowiem do osłabienia popytu i wzrostu bezrobocia. Co należy zrobić, by powstrzymać zsuwanie się gospodarki po równi pochyłej? Skończyć z polityką oszczędności. Zwiększyć wydatki rządowe i krajowy popyt. Czy to rozumowanie jest prawidłowe?
 
2012-12-12 | 14:00

Barry Ritholtz o fiskalnym urwisku

Barry Ritholtz o fiskalnym urwisku
Przede wszystkim, fiskalne urwisko mało mnie obchodzi. To strasznie głupie: „O nie, fiskalne urwisko!” No i co? W najgorszym wypadku będziemy musieli zmniejszyć wydatki, na które i tak nas nie stać, o 600 mld dol. i podnieść podatki, co powinniśmy byli już dawno zrobić.
 
2012-12-12 | 11:00

Rosną naciski, by szwajcarskie banki ujawniły miliardy z oszustw podatkowych

Rosną naciski, by szwajcarskie banki ujawniły miliardy z oszustw podatkowych
Starania rządów UE i USA, by dobrać się do pieniędzy bogatych oszustów podatkowych, są niweczone przez szwajcarską uświęconą tradycję tajemnicy bankowej. Czyni ona ten alpejski kraj najlepszym miejscem do ukrycia gorących pieniędzy.
 
2012-12-11 | 16:00

USA: spadają wydatki konsumenckie

USA: spadają wydatki konsumenckie
Obawy związane z fiskalnym urwiskiem i problemami na rynku pracy powodują, że zaczyna się chwiać jeden z najważniejszych filarów amerykańskiej gospodarki.
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności