Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Każdemu pokoleniu wydaje się, że ma problemy, które je zniszczą. Jest tak dlatego, że zaczynamy dostrzegać problemy na długo przed tym, kiedy potrafimy je rozwiązać. Wierzę, że - niezależnie od tego jakie wyzwania nas czekają - posiadamy wystarczającą trzeźwość umysłu, inteligencję i technologię, aby się z nimi zmierzyć.
Dean Kamen
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2012-05-15 | 13:34

Nie ma żadnej alternatywy dla oszczędzania

Nie ma żadnej alternatywy dla oszczędzania
Bezrobocie w Hiszpanii bije wszelkie rekordy i zbliża się do 25 proc. Gwałtownie rośnie liczba samobójstw w Grecji, a recesja coraz bardziej dotyka Wielką Brytanię. Sytuacja staje się dramatyczna. Rodzi się pytanie, jakie działania podejmą europejscy liderzy, aby zapobiec katastrofie. Czy wytrzymają społeczną presję i będą kontynuować politykę oszczędności i cięć budżetowych?
 
2012-05-15 | 10:57

IMF spodziewa się 400 miliardów dolarów na zabezpieczenie strefy euro

IMF spodziewa się 400 miliardów dolarów na zabezpieczenie strefy euro
Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF) spodziewa się, że jego członkowie uzbierają 400 miliardów dolarów potrzebne aby zabezpieczyć rynki na wypadek kolejnego kryzysu w strefie euro. Zapewniła o tym Christine Lagard, dyrektor zarządzający IMF, podczas ostatniego spotkania ministrów finansów i prezesów banków centralnych grupy G20 w Waszyngtonie.
 
2012-05-15 | 10:49

Chiny pragną zacieśnienia więzi handlowych z Europą Środkowo-Wschodnią

Chiny pragną zacieśnienia więzi handlowych z Europą Środkowo-Wschodnią
Podczas mającego miejsce w Warszawie spotkania z Donaldem Tuskiem i przywódcami piętnastu innych państw Europy Środkowo-Wschodniej, chiński premier Wen Jiabao zadeklarował, że jest zainteresowany zacieśnieniem współpracy gospodarczej. Według jego słów Chiny pragną dwukrotnie zwiększyć wymianę handlową, a także gotowe są wprowadzić program korzystnych pożyczek, który miałby zachęcić chińskich inwestorów do inwestowania w tym regionie.
 
2012-05-14 | 10:10

Cena członkowstwa w Unii Europejskiej

Cena członkowstwa w Unii Europejskiej
Liberalizacja Unii została praktycznie wstrzymana, gdy Komisja Europejska zaczęła mnożyć kolejne regulacje. Liderzy krajów Europy Środkowej i Wschodniej muszą sobie teraz zdać sprawę z tego, że członkostwo we Wspólnocie jest coraz bardziej kosztowne – pisze Marian L. Tupy.
 
2012-05-10 | 10:16

Zmiana kierunku w politycznym wietrze

Zmiana kierunku w politycznym wietrze
Trudne czasy - a takimi z pewnością są te, w których szerzy się kryzys finansowy i recesja - wymagają nowego typu przywództwa. W Europie pojawili się liderzy zdolni zmierzyć się z zapaścią gospodarczą strefy euro. Herman Van Rompuy, François Hollande czy Mario Monti. To tylko niektórzy z polityków, którzy jako swoje credo powtarzają „gospodarka na pierwszym miejscu”. Choć różnią się pomysłami, łączy ich merytoryczny styl wypowiedzi i determinacja w wyprowadzeniu strefy euro na drogę wzrostu.
 
2012-05-07 | 16:18

Zachód musi popracować nad swoim zrozumieniem nowego światowego ładu

Zachód musi popracować nad swoim zrozumieniem nowego światowego ładu
Myśląc o zagrożeniach, jakie czyhają na świat Zachodu, większość ludzi w Europie czy USA niczym mantrę wymienia Al Kaidę, Iran czy Koreę Północną. Tymczasem, paradoksalnie największym wrogiem Zachodu wydaje się być on sam. Zapewne wielu światowych kryzysów dałoby się uniknąć, gdyby rządy i społeczeństwa niektórych krajów dostrzegały tysiące niuansów składających się na obecne stosunki międzynarodowe.
 
2012-05-05 | 11:30

Oto dlaczego wspólnota walutowa euro może nie przetrwać

Oto dlaczego wspólnota walutowa euro może nie przetrwać
Czy Unia Europejska przetrwa gospodarcze i polityczne zawirowania? Ten ambitny twór polityczny i gospodarczy szarpany jest przez różne wewnętrzne i zewnętrzne siły. Jakie warunki musi spełnić UE aby wyjść obronną ręką z wszechobecnego kryzysu?
 
2012-04-24 | 16:33

Hiszpania podjęła się niewykonalnej misji

Hiszpania podjęła się niewykonalnej misji
Pewne jest jedno. Hasło „Hiszpania” wywołuje na rynkach objawy bliskie paniki. Jednak nie wiadomo do końca, co powoduje taką reakcję. To, czy Hiszpanie nie zapanują nad swoim deficytem, czy wręcz przeciwnie? Być może obawy budzi to, że reformy się powiodą. Ostateczny wynik kryzysu w strefie euro zależy w dużej mierze właśnie od odpowiedzi na to pytanie.
 
2012-04-18 | 10:36

Powolne dogorywanie zachodniej demokracji

Powolne dogorywanie zachodniej demokracji
Marksiści i neo-keynesowscy ekonomiści mówią jednym głosem! To wydaje się być wprost niewiarygodne, ale i jedni i drudzy argumentują, że Unia Europejska z bogatych krajów uczyniła wierzycieli krajów biedniejszych.
 
2012-04-18 | 10:28

Upadek Ameryki to mit

Upadek Ameryki to mit
Walka o supremację we współczesnym świecie wymyka się utartym schematom. Na globalne i regionalne potęgi zaczynają wyrastać państwa, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu uchodziły za gospodarczych pariasów. Czy Stanom Zjednoczonym uda się utrzymać pozycje światowego supermocarstwa, czy też przypadnie im rola "primus inter pares"?
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności