Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Doradcy pomagają przedstawicielom pokolenia wyżu demograficznego przygotować się do emerytury na znacznie więcej sposobów niż w przeszłości. Jednak nasza branża ciągle nie zauważa pewnego istotnego źródła zagrożenia dla standardu życia klientów: kosztów opieki medycznej, które trzeba pokryć z własnej kieszeni.
Dan McGrath, Paul Seidel i Josh Jackson
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2014-09-19 | 18:02

(Nie)racjonalnie wybieramy inwestycje

(Nie)racjonalnie wybieramy inwestycje
Mniej ufamy agentom i zwracamy uwagę głównie na zyski funduszy inwestycyjnych za ostatni kwartał – donosi "Gazeta Wyborcza".
 
2014-09-19 | 10:05

Dlaczego aktywnie zarządzane fundusze jeszcze nie wymarły

Dlaczego aktywnie zarządzane fundusze jeszcze nie wymarły
Pojawienie się „nowego i lepszego” często traktuje się jak zwiastun śmierci tego, co było wcześniej. Można np. twierdzić, że laptopy wykończyły komputery stacjonarne. Ale zawsze znajdzie się wielu takich, którzy dalej korzystają ze starych rozwiązań.
 
2014-09-18 | 18:01

Fudacja Yale bierze na cel zmiany klimatyczne

Fudacja Yale bierze na cel zmiany klimatyczne
David F. Swensen, dyrektor inwestycyjny Uniwersytetu Yale, wezwał menedżerów pieniędzy z fundacji tej uczelni, aby ocenili, jak ich inwestycje mogłyby wpłynąć na zmiany klimatyczne i by unikali spółek, które nie podejmują stosownych „kroków, aby zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych”.
 
2014-09-18 | 16:06

Rozmywane związki między inwestowaniem aktywnym i pasywnym

Rozmywane związki między inwestowaniem aktywnym i pasywnym
Niektórych martwi coraz większy napływ pieniędzy do pasywnych inwestycji: czy nie zdestabilizuje to rynków? Te obawy wynikają z założenia, że inwestorzy wszystkie produkty indeksowe „kupują i trzymają”.
 
2014-09-17 | 16:06

Racjonalna obfitość

Robert Shiller, ubiegłoroczny noblista, trafił pod koniec 1996 r. na czołówki gazet, gdy ogłosił, że giełda osiągnęła poziom „irracjonalnej obfitości”. Dziś te okresy niebywale wysokich wycen określamy po prostu jako „bańki”.
 
2014-09-17 | 12:04

Dlaczego nie powinieneś śledzić ruchów na rynku w ciągu dnia

Dlaczego nie powinieneś śledzić ruchów na rynku w ciągu dnia
Billy Beane to główny menedżer drużyny bejsbolowej Oakland Athletics, który zyskał sławę dzięki książce „Moneyball” Michaela Lewisa i jej późniejszej ekranizacji. W jednym z wywiadów Beane powiedział, że nigdy nie ogląda meczów swoich podopiecznych. Tłumaczył to tak:
 
2014-09-17 | 10:01

Sztuka zdobywania wysokich prowizji

Sztuka zdobywania wysokich prowizji
Wielu ludziom nie chce się uczyć na tyle, aby móc inwestować i oszczędzać na własną rękę. Wolą dać sobą pokierować komuś, kto przyjdzie i powie: „Powinieneś inwestować i oszczędzać. Hej, mam coś w sam raz dla ciebie!”.
 
2014-09-16 | 12:04

Grając w grę przegranych

Grając w grę przegranych
Napływ inteligentnych i zmotywowanych ludzi do branży inwestycyjnej sprawił, że zarządzanie inwestycjami stało się „grą przegranych”, w której tylko szaleniec rywalizuje z innymi i liczy na cudze błędy. Być może lepiej się poddać (czyli kupić fundusz indeksowy).
 
2014-09-15 | 16:08

Śmieciowe obligacje zasługują na miejsce w portfelu

Śmieciowe obligacje zasługują na miejsce w portfelu
Odpłacą się wyższą rentownością. Lecz, drodzy inwestorzy, nie przesadzajcie z tym.
 
2014-09-15 | 14:05

Mityczna narracja

Mityczna narracja
Na początku 2009 r. menedżerów funduszy, którzy uniknęli większej części spadku z 2008 r., prasa okrzyknęła bohaterami i wizjonerami. Zdołali przecież przewidzieć katastrofę. Najsłynniejszym z nich był chyba John Hussman. Ciekawe jest to, że pod koniec 2008 r. miał bycze nastawienie do giełdy, ale już we wczesnych miesiącach 2009 r., gdy Fed zaczęła interweniować na rynku, wykonał zwrot o 180 stopni i stał się zatwardziałym niedźwiedziem.
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności