Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Z drukowaniem pieniędzy jest jak z sikaniem w łóżku. Najpierw jest przyjemnie, ale szybko robi się z tego straszny bajzel.
David McWilliams
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2014-11-06 | 12:03

Przewidź to!

Przewidź to!
Od lat piszę, jak mało mnie obchodzą prognozy. Nieraz ucinaliśmy sobie pogawędki o tym, jak kiepska jest Wall Street w przewidywaniach, zastanawiając się, dlaczego i odkrywając sekret robienia lepszych prognoz. Jednak podsumowanie jest takie, że ludzie są beznadziejni w przewidywaniu przyszłości.
 
2014-10-15 | 12:06

Inwestujący w obligacje żądają więcej od firm, które od nich pożyczają

Inwestujący w obligacje żądają więcej od firm, które od nich pożyczają
Od przedsiębiorstw, które chcą pozyskać fundusze na rynku USA, sprzedając swoje obligacje, inwestorzy żądają większej rekompensaty. Uzasadnienie? Zmienność rynku rośnie i ceny papierów dłużnych zaczynają się chwiać.
 
2014-09-30 | 10:03

Przestrzeganie zasad zrównoważonego biznesu: to się opłaca

Przestrzeganie zasad zrównoważonego biznesu: to się opłaca
Prawa człowieka, problemy środowiska naturalnego i ład korporacyjny to sprawy ważne dla inwestorów. Wielu z nich uwzględnia je w swoim procesie inwestycyjnym, nie czekając, aż naukowcy ostatecznie ustalą, czy to się opłaca, czy nie. Nowe, szeroko zakrojone badanie dostarcza mocnych argumentów za tym, że inwestorzy mogą mieć rację.
 
2014-09-25 | 18:05

Dobrze przespana noc naprawdę się opłaca

Dobrze przespana noc naprawdę się opłaca
Dobry wypoczynek w nocy może sprawić, że będziemy bardziej wartościowi w pracy i lepsi w inwestowaniu.
 
2014-09-18 | 18:01

Fudacja Yale bierze na cel zmiany klimatyczne

Fudacja Yale bierze na cel zmiany klimatyczne
David F. Swensen, dyrektor inwestycyjny Uniwersytetu Yale, wezwał menedżerów pieniędzy z fundacji tej uczelni, aby ocenili, jak ich inwestycje mogłyby wpłynąć na zmiany klimatyczne i by unikali spółek, które nie podejmują stosownych „kroków, aby zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych”.
 
2014-07-25 | 10:02

Efekt wyolbrzymiania własnej wartości

Efekt wyolbrzymiania własnej wartości
Każdy, mówiąc o sobie, chce się przedstawić w jak najlepszym świetle i łatwo zapomina o własnych błędach. Robiąc to w internecie, wzmacniamy jeszcze to wrażenie: każdy jest świetnym inwestorem, nikt nie popełnia błędów. Im więcej komunikatów nadajemy, tym silniejszy jest ów efekt.
 
2014-07-15 | 05:21

Złudzenie wiecznego ruchu

Złudzenie wiecznego ruchu
Główna teza inwestorów jest dziś taka, że nie mają innego wyboru i muszą trzymać akcje, ponieważ alternatywą są praktycznie zerowe, krótkoterminowe stopy procentowe i stopy długoterminowe dużo poniżej poziomu z ostatnich dziesięcioleci. Wielu analityków argumentuje, że podwyższone wyceny na giełdzie są „uzasadnione” zaniżonymi stopami.
 
2014-07-14 | 10:06

Czy rynki nie doceniają ryzyka skoku stóp procentowych?

Czy rynki nie doceniają ryzyka skoku stóp procentowych?
Jeśli obliczenia Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) są poprawne, to inwestorzy zupełnie nie zdają sobie sprawy, na jakim poziomie powinny znaleźć się oficjalne stopy w ciągu najbliższych kilku lat. Oznacza to, że decydentów czeka bardzo delikatne zadanie.
 
2014-07-08 | 05:39

Iluzja kontroli

Iluzja kontroli
Iluzja kontroli odnosi się do naszych usilnych prób zachowania wiary, że kontrolujemy sytuacje, których, tak naprawdę, nie kontrolujemy. Pewien poziom panowania nad tym, co się dzieje, wydaje się być ważny dla zdrowia psychicznego. Ale są chwile, że potrafimy skrajnie przesadzić, jak wtedy, gdy myślimy, że możemy przewidzieć coś na giełdzie.
 
2014-07-05 | 05:18

E jak efekt pewności wstecznej

E jak efekt pewności wstecznej
Efekt pewności wstecznej ma miejsce, gdy uważamy, że wcześniej przewidywaliśmy to, co dzieje się obecnie. Ale to złudzenie, bo przecież nie mamy daru wróżenia.
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności