Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Marzy mi się Afryka, która nie byłaby obrabowywana przez własny lud, ale czyniłaby ten lud silniejszym.
Bigie Tangane
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2012-04-27 | 11:18

Analitycy kwestionują wysiłki chińskich banków dla pozyskania nowego kapitału

Banki chińskie to jedne z najpotężniejszych i najbardziej zyskownych instytucji finansowych na świecie. Ale i one potrzebują jednak dodatkowego kapitału po zainicjowanym ostatnio przez Pekin szale pożyczkowym – pisze Neil Gough na łamach „The International Herald Tribune”.
 
2012-04-19 | 10:39

Miłośnicy złota ograniczają swój apetyt

Miłośnicy złota ograniczają swój apetyt
Ceny złota nadal utrzymują się na wysokim poziomie, bo wciąż panuje przekonanie o kruchości światowej gospodarki i wiara, że rządy będą musiały ponowić ożywcze zastrzyki gotówki, tym samym osłabiając papierowe waluty. Jednak ostatnio ta wiara uległa zachwianiu, gdy w Stanach Zjednoczonych pojawiły się pierwsze objawy stabilizacji gospodarczej. Inwestorzy już zaczynają się zastanawiać, czy aby na pewno postawienie na szlachetny kruszec jest rzeczywiście najbardziej zyskownym rozwiązaniem.
 
2012-04-19 | 09:48

Pokolenie inwestorów zaczyna unikać strefy euro

Specjaliści twierdzą, że największy rynek papierów wartościowych strefy euro stracił wielu inwestorów z całego świata, być może nawet całe pokolenie – dla „The Financial Times” pisze David Oakley.
 
2012-04-16 | 11:32

Z Rosji wciąż odpływa kapitał

Z Rosji odpływa coraz więcej kapitału. Bank Centralny szacuje, że w pierwszym kwartale tego roku za granicę wycofano równowartość ponad 35 miliardów dolarów. To duże wyzwanie dla Władimira Putina, który deklaruje, że chce pobudzić wzrost gospodarczy i zachęca do inwestycji.
 
2012-04-16 | 09:57

Marc Faber prognozuje poważne straty dla bogatych

Marc Faber prognozuje poważne straty dla bogatych
Marc Faber to szwajcarski ekonomista znany ze swych pesymistycznych i - co gorsza - trafnych prognoz. Podczas wywiadu dla CNBC, a także w ostatnim ze swoich comiesięcznych newsletterów „Gloom, Boom & Doom Report”, przepowiedział, że przepaść między najbogatszymi ludźmi świata a całą resztą nie może już dalej rosnąć. Choć garstka szczęśliwców przez ostatnie trzydzieści lat korzystała na inflacji aktywów, to dalsze dodrukowywanie pieniędzy może doprowadzić do nagłej i brutalnej utraty dużej części majątków.
 
2012-04-13 | 11:14

Czy opłaca się inwestować w obligacje wysokodochodowe?

Czy opłaca się inwestować w obligacje wysokodochodowe?
Obligacje wysokodochodowe, zwane również „śmieciowymi”, powszechnie uważa się za ryzykowne. Jednak w pierwszym kwartale 2012 roku, według danych EPFR Global, w korporacyjne fundusze obligacji wysokodochodowych zainwestowano 30,7 miliarda dolarów. Biorąc pod uwagę, że rekordowa suma roczna z 2009 wyniosła 31,8 miliarda, jest to imponujący wynik. Pytanie brzmi: co obudziło w inwestorach ten szał kupowania?
 
2012-04-13 | 09:57

O długu, polityce i ekscesach monetarnych

O długu, polityce i ekscesach monetarnych
Jak ważna dla rynków finansowych jest polityka? Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że bardzo. Dowodzi tego tegoroczna dobra passa na globalnym rynku akcji.
 
2012-04-13 | 09:26

Bessa lat 2007-09 jest już zdecydowanie za nami

Bessa lat 2007-09 jest już zdecydowanie za nami
Indeks Wilshire 5000 jest obecnie wyższy niż 9 października 2007, gdy osiągnął najlepszy wynik w swojej historii. Krach minął – pisze Mark Hulbert z „MarketWatch”.
 
2012-04-12 | 12:16

Obligacje korporacyjne dobre na kryzys

Obligacje korporacyjne dobre na kryzys
W dobie kryzysu gospodarczego, obligacje korporacyjne mogą okazać się ciekawą alternatywą dla papierów rządowych. Firmy-emitenci, szczególnie te o międzynarodowym zasięgu, nierzadko są w lepszej kondycji finansowej od państw.
 
2012-03-28 | 00:00

Odpowiedni wybór celów kluczem do inwestycyjnej nagrody

Zwykle bardzo zabawne jest obserwowanie uczestników gier, którzy musza się poruszać z zasłoniętymi oczami. Znacznie mniej zabawne i zdecydowanie bardziej brutalne jest obserwowanie dzisiaj inwestorów, którzy próbują osiągnąć zadowalające wyniki w obecnej rzeczywistości rynkowej.
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności