Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij
Czy to przypadek, że Twój iPhone przestaje działać właśnie wtedy, kiedy na rynek wychodzi nowy model?
Catherine Rampell
HOME TEST ŚWIADOMOŚCI FINANSOWEJ
2012-03-27 | 00:00

OECD: fundusz ratunkowy eurolandu powinien wynosić minimum bilion euro

Strefa euro powinna wzmocnić swą "zaporę przeciwogniową", jak określa się fundusz ratunkowy eurolandu, do minimum biliona euro - zaapelowała w zaprezentowanym w Brukseli raporcie Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).
ZA PAP/Onet
 
2012-03-26 | 00:00

Arabia Saudyjska próbuje uspokoić rynek ropy

Arabia Saudyjska pobudza eksport ropy, uzupełnia jej zapasy w strategicznych miejscach, m.in. USA, a także zwiększa jej wydobycie. Chce uspokoić rynek – pisze Javier Blas (Commodities Editor).
 
2012-03-23 | 10:54

Prognozy zysków idą w górę

Prognozy zysków idą w górę
Analitycy w ciągu ostatniego tygodnia globalnie podnieśli swoje prognozy zysku dla większej ilości firm niż obniżyli, po raz pierwszy od maja ubiegłego roku.
Richard Milne, Capital Markets Editor
 
2012-03-23 | 00:00

Zwolennicy ciągłej hossy w pułapce wyprzedaży na rynku amerykańskich obligacji

Nagle amerykańskie obligacje skarbowe, tak cenione przez ostrożnych inwestorów, zaczynają przynosić straty. Na przestrzeni zaledwie paru dni nastąpił dosyć gwałtowny zwrot na najbardziej płynnym rynku obligacji na świecie. Dlatego obecni właściciele tych aktywów stają się coraz bardziej nerwowi.
 
2012-03-22 | 00:00

Spadek płacy realnej w strefie euro

Spadek płacy realnej w strefie euro
Według danych opublikowanych przez europejską agencję statystyczną Eurostat, w ostatnim kwartale 2011 r. płaca realna spadła w niemal wszystkich krajach strefy euro. A to – w polaczeniu z rosnącym bezrobociem – tłumaczy dlaczego konsumenci nadal nie czują się zbyt pewnie, a konsumpcja wciąż utrzymuje się na niskim poziomie. Co oczywiście nie wróży dobrze państwom nadal znajdującym się na krawędzi kryzysu ekonomicznego i finansowego.

Na podstawie artykułu Ilony Billington i Paula Hannona dla WSJ.
 
2012-03-19 | 00:00

Po raz pierwszy od dwóch lat zyski amerykańskich korporacji maleją

Po raz pierwszy od dwóch lat zyski amerykańskich korporacji maleją
Po zapaści z 2008 roku zyski wielkich amerykańskich korporacji rosły stabilnie z roku na rok. Razem z nimi wzrastała również wartość ich akcji. Indeks S&P 500, mierzący poziom wartości akcji pięciuset czołowych firm, na początku 2012 roku przekroczył 1400 punktów, co zbliżyło go do rekordowego poziomu sprzed kryzysu. Jednak analitycy przewidują, że po pierwszym kwartale zyski spadną.

Na podstawie informacji opublikowanych w The Financial Times.
 
2012-03-18 | 00:00

Rosnąca presja na wynagrodzenia w krajach Azji

Coraz więcej rządów krajów azjatyckich wywiera presję na lokalnie działające firmy by podnosili wynagrodzenia pracownicze i w ten sposób zapobiegali dalszym protestom.
To działanie spowodowało, że nad międzynarodowymi przedsiębiorstwami zawisło widmo podwyższenia kosztów produkcji. Grozi to również narastającą inflacją.
 
2012-03-17 | 00:00

Ostrzeżenie znad Renu

O tym, że kryzys zadłużenia dotknął południe Europy, nie trzeba już nikogo przekonywać. Gorzej, że wirus recesji pojawia się w kolejnych krajach strefy euro, a ostatnie niepokojące informacje pochodzą z Niemiec, zauważa Financial Times.
 
2012-03-17 | 00:00

Europa Wschodnia na łasce oddłużającego Zachodu

Celem inicjatywy Wiedeń 2.0 (Vienna 2.0) jest zapobieżenie napięciom, jakie mogłyby wyniknąć z działań banków europejskich, które pragnęłyby odbudować swój bilans kapitałowy kosztem ograniczenia działalności kredytowej tak ważnych dla dalszego rozwoju Europy Wschodniej. A dodajmy, że banki zachodnie kontrolują tutaj ponad trzy czwarte całego sektora bankowego.
Na podstawie artykułu Neila Buckleya, jaki ukazał się w „The Wall Street Journal”.
 
2012-03-16 | 00:00

Bank Japonii próbuje pobudzić wzrost gospodarczy

W odpowiedzi na kolejne spowolnienie i pod narastającą presją polityczną, Bank Japonii luzuje politykę pieniężną.
 
 
memes.pl S.A.
ul. Kruczkowskiego 6, 00-412 Warszawa
tel. +48 22 370 23 23
e-mail: biuro@memes.pl
Polityka prywatności